2009-08-11 19:52Eksperci pozytywnie o rządowym planie prywatyzacji
Główny ekonomista BRE Banku Ryszard Petru oraz Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha pozytywnie oceniają przedstawiony we wtorek przez rząd program prywatyzacji. Ich zdaniem, kryzys przyspieszył proces prywatyzacji w Polsce.
2009-08-11 17:13Przeznaczone pod młotek
Rada Ministrów zaktualizowała plan prywatyzacji. Nowa lista kluczowych firm do prywatyzacji na lata 2009-2010 obejmuje 54 podmioty. Prywatyzacja 15 kluczowych spółek planowana jest do końca 2009 r., a 39 na 2010 r.
2009-08-11 16:32Grad: Skarb Państwa zachowa kontrolę nad KGHM, Lotosem, PGE i Tauronem
Minister skarbu Aleksander Grad powiedział, że mimo sprzedaży części udziałów Skarb Państwa zachowa kontrolę nad KGHM, Lotosem, Tauronem i PGE.
2009-08-10 20:18Rząd zajmie się aktualizacją planu prywatyzacji na lata 2008-2011
We wtorek rząd zajmie się m.in. projektem uchwały Rady Ministrów w sprawie aktualizacji "Planu prywatyzacji na lata 2008-2011" - poinformowało w poniedziałek Centrum Informacyjne Rządu.
2009-08-10 12:50Lista spółek do prywatyzacji na poniedziałkowym Komitecie RM
W poniedziałek Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się dokumentem pt. Kluczowe spółki do prywatyzacji w latach 2009-2010 i zdecyduje o przedstawieniu go do rozpatrzenia na wtorkowym posiedzeniu rządu - poinformowało w poniedziałek PAP Centrum Informacyjne Rządu.
2009-08-08 10:46Boni: rząd chce zachować pakiet kontrolny w KGHM
Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Michał Boni powiedział w sobotę, że rząd zamierza utrzymać pakiet kontrolny w KGHM i sprzedać nie więcej niż 10 proc. akcji spółki.
2009-08-07 16:42Boni: lista prywatyzacyjna na wtorkowym posiedzeniu rządu
Prace nad listą prywatyzacyjną ciągle trwają, zostanie ona przedstawiona we wtorek na posiedzeniu rządu - poinformował w piątek PAP szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Michał Boni.
2009-08-07 00:00Program Grada zawisł w komitecie
Kolejne posiedzenie w sprawie planu przyspieszenia prywatyzacji zakończyło się bez rozstrzygnięcia.
2009-08-03 16:59Pawlak: kryzys nie usprawiedliwia pochopnych decyzji ws. prywatyzacji
Kryzys i potrzeby budżetu nie usprawiedliwiają pochopnych decyzji w sprawie prywatyzacji - powiedział w rozmowie z PAP wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Jego zdaniem szybko powinny być sprzedane mniejszościowe udziały należące do Skarbu Państwa, natomiast w przypadku większościowych pakietów powinna być przeanalizowana efektywność spółek.
2009-08-03 00:00Orlen zaoszczędzi na prądzie
2009-07-31 15:43Orlen zaoszczędzi na prądzie
PKN Orlen rozstrzygnął przetarg na dostawy energii elektrycznej dla sieci stacji paliw, logistyki i administracji. Dostawcami zostaną – EnergiaPro Gigawat – należąca do Grupy Tauron Polska Energia oraz PGE Rzeszowskie Zakłady Energetyczne – poinformowała spółka.
2009-07-28 16:51PiS apeluje do ministerstwa skarbu ws. prywatyzacji
Poseł PiS Maks Kraczkowski zaapelował we wtorek, aby ministerstwo skarbu w procesie prywatyzacji spółek SP kierowało się interesem ekonomicznym i konkretnymi wyliczeniami, a nie czynnikami politycznymi.
2009-07-26 13:20W poniedziałek Komitet Stały RM zajmie się planem prywatyzacji
Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się w poniedziałek aktualizacją programu prywatyzacji - powiedział w niedzielę minister skarbu Aleksander Grad. Dodał, że jeśli Komitet nie będzie miał do niego uwag, to plan może trafić we wtorek na posiedzenie rządu.
2009-07-25 10:2961 proc. Polaków chce ratować budżet prywatyzacją
61 proc. Polaków chce ratowania budżetu zyskami z prywatyzacji firm, w których państwo posiada udziały - wynika z sondażu SMG/KRC przeprowadzonego na zlecenie TVN24.
2009-07-24 00:00Cytat Dnia
2009-07-22 17:27MSP: 36,7 mld zł z prywatyzacji do końca 2010 r.
Resort skarbu szacuje, że przychody z prywatyzacji w drugiej połowie 2009 roku i w całym 2010 roku wyniosą łącznie 36,7 mld zł.
2009-07-21 13:02Tauron Polska Energia liczy na pozyskanie inwestora branżowego
Wszystko wskazuje na to, że prywatyzacja holdingu energetycznego Tauron Polska Energia nastąpi nie przez giełdę, a poprzez pozyskanie inwestora branżowego - potwierdził we wtorkowym liście do załogi prezes Taurona Dariusz Lubera.
2009-07-14 15:33Po uchwale NSA wytwórcy energii liczą na zwrot akcyzy
Po poniedziałkowej uchwale NSA, umożliwiającej Zespołowi Elektrowni Pątnów Adamów Konin (ZE PAK) odzyskanie 15 mln zł nienależnie zapłaconej akcyzy, także inni wnioskujący w podobnych sprawach wytwórcy energii liczą na korzystne dla siebie decyzje.
2009-07-02 18:42Sprzedaż energii w grupie Tauron mniejsza o blisko 10 proc.
O blisko 10 proc. mniej energii sprzedały w ciągu pięciu miesięcy tego roku spółki z grupy energetycznej Tauron. Jeżeli taki spadek utrzyma się do końca roku, grupa liczy się ze zmniejszeniem przychodów o blisko 700 mln zł. Zarząd firmy uważa spadek za przejściowy, spowodowany spowolnieniem gospodarczym.
2009-07-01 00:00Ocalone PKO BP, wydojona PGE
Resort skarbu pokazał kto rządzi w banku. Dywidenda tak, ale tylko 30 proc. Emisja — tak, ale tylko 300 mln akcji.