Ostre cięcia w TVP

MEW
opublikowano: 10-02-2009, 15:02

TVP tnie inwestycje i koszty. Redukcję tych ostatnich odczują nawet superprodukcje. Telewizja może też zamykać kanały i nierentowne programy. 

Telewizja Polska (TVP) jest w trudnej sytuacji finansowej, więc jej tymczasowy zarząd zapowiada naprawdę ostre cięcia.

- Zarząd kilka dni temu ściął inwestycje do 100 mln zł. Nie stać nas na to, co założyli nasi poprzednicy – mówi Tomasz Rudomino, p.o. członka zarządu TVP.

Poprzedni zarząd chciał przeznaczyć na inwestycje 189 mln zł. To nie wszystko. TVP nie będzie otwierała żadnych nowych kanałów tematycznych, a być może nawet pomyśli o zamknięciu niektórych z obecnie funkcjonujących. Obok TVP Polonia, telewizja ma jeszcze w portfolio TVP Kultura, kanał sportowy i historyczny oraz TVP Białoruś. Wiele wskazuje na to, że TVP zamknie ten ostatni. Będą też redukcje kosztów poszczególnych programów.

- Żaden program, który nie spełni wskaźników finansowych, nie będzie obecny w następnej ramówce. Z wyjątkiem programów misyjnych, takich jak dokument czy programy przyrodnicze – mówi Tomasz Rudomino.

Cięcia nie ominą nawet superprodukcji.

- Londyńczycy to bardzo dobry serial, ale jest wysokobudżetowy i trzeba pomyśleć o zmniejszeniu tych kosztów – mówi Tomasz Rudomino.

TVP musi oszczędzać, bo nie dość, że traci udziały w rynku reklamy telewizyjnej, to jeszcze topnieją wpływy abonamentowe.

- Prawdopodobnie odejdzie co najmniej jedna trzecia z prognozowanych przez krajową radę 300 mln zł – mówi Tomasz Rudomino.

Różne szacunki mówią, że TVP może mieć 70-300 mln zł straty w tym roku.

Na ostateczny wynik finansowy TVP wpłyną też rezerwy. Trudno uzyskać konkretną deklarację od zarządu TVP w tej sprawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy