Oto najlepsze banki

ŁO, ONO
opublikowano: 15-07-2010, 00:00

Brawa dla Pekao. W gronie laureatów wyróżnionych przez Euromoney jest także Deutsche Bank.

Brawa dla Pekao. W gronie laureatów wyróżnionych przez Euromoney jest także Deutsche Bank.

Znamy wyniki prestiżowego rankingu Awards for Excellence 2010 magazynu "Euromoney". W każdym z europejskich krajów gazeta typuje co roku po jednej instytucji w czterech kategoriach. Oprócz tytułu dla najlepszego banku (Pekao) i najlepszego banku inwestycyjnego (Deutsche Bank), w Polsce przyznano także wyróżnienia dla najlepszego domu maklerskiego (Unicredit) i najlepszej instytucji obsługującej transakcje papierami dłużnymi (HSBC).

W argumentacji autorzy raportu piszą, że mimo spowolnienia w 2009 r., Pekao ciągle osiąga największe zyski w sektorze. "Euromoney" nagrodził Deutsche Bank za rozmach w działalności inwestycyjnej. Bank zorganizował m.in. finansowanie PKP i pomógł skarbowi państwa sprzedać pakiet akcji KGHM. Unicredit został nagrodzony za duże zaangażowanie w dwóch największych IPO ostatnich latach — PGE i PKO BP.

Za najlepszy bank globalny specjaliści uznali Credit Suisse. Tytuł bankiera roku trafił natomiast do Vikrama Pandita z Citigroup.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, ONO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu