Panix zbuduje oczyszczalnię

GRA
18-03-2010, 14:59

Wielkopolski przetwórca ryb zwiększy produkcję. Marzy mu się też rozbudowa zakładu.

Panix z okolic Rawicza w Wielkopolsce szykuje się do sporych inwestycji. Rybna spółka, Gazela Biznesu z rankingu "PB", chce wybudować własną oczyszczalnię ścieków. Teren już ma.

— Finalizuję zakup działki przylegającej do naszego zakładu. Chcę na niej postawić oczyszczalnię ścieków, dzięki czemu nie będziemy musieli zlecać takich usług na zewnątrz — mówi Paweł Niziołek, szef i właściciel Paniksu.

Wartość projektu to około 700 tys. zł, firma ma nadzieję na pozyskanie dotacji z funduszy Unii Europejskiej. Prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku.

To nie koniec. Panix zamierza w tym roku zwiększyć produkcję.

— Obecnie wykorzystujemy tylko 70 proc. mocy produkcyjnych, a chcemy wykorzystywać 85 proc. — wyjaśnia Paweł Niziołek.

W tym celu firma położy większy nacisk na sprzedaż. Powiększy flotę samochodów dostawczych, by docierać do większej liczby hurtowni i sklepów. Łatwo nie będzie.

— Pierwsze miesiące tego roku są słabe pod względem obrotów. Obawiam się, że nasze przychody w 2010 r. będą gorsze niż w 2009 r. — przewiduje Paweł Niziołek.

Więcej w czwartkowym Pulsie Biznesu

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Panix zbuduje oczyszczalnię