Państwowy software house ma nowego prezesa

opublikowano: 19-05-2023, 12:54
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Z pierwszego zarządu powołanej w grudniu spółki Agro Aplikacje dziś nie ma już nikogo. Stery w firmie należącej do ARiMR przejął Dariusz Olkiewicz.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • kim jest nowy prezes Agro Aplikacji
  • jakie zmiany nastąpiły ostatnio w radzie nadzorczej spółki

W grudniu ubiegłego roku została zarejestrowana powołana przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) spółka Agro Aplikacje, której zadaniem jest rozwój systemów i narzędzi teleinformatycznych niezbędnych do realizacji zadań agencji. Już trzy miesiące później Agro Aplikacje podpisały z nią wartą 187,7 mln zł netto (231 mln zł brutto) umowę na „świadczenie kompleksowych usług obsługi informatycznej w zakresie utrzymania, rozwoju i zleceń operacyjnych”.

Szybko w młodej firmie zaczęła się wirówka kadrowa. Już na początku stycznia z dwuosobowym wówczas zarządem pożegnała się Renata Mazur. W kwietniu NWZ spółki zdecydowało natomiast o odwołaniu z funkcji prezesa Rafała Białego. Pod koniec kwietnia na nowego szefa spółki powołano Dariusza Olkiewicza. Stało się ono skuteczne z dniem 8 maja i właśnie zostało ujawnione w KRS.

Dariusz Olkiewicz to osoba, któremu informatyka ARiMR nie jest obca. W styczniu 2021 r. został powołany na stanowisko zastępcy prezesa agencji i odpowiadał za sektor informatyczny. Funkcję sprawował do kwietnia 2022 r., kiedy zastąpił go Jacek Paziewski.

Nowy szef Agro Aplikacji ma bogate doświadczenia zawodowe. W ciągu 28 lat kariery zajmował stanowiska kierownicze i eksperckie w polskich bankach: Banku Polskiej Spółdzielczości, PKO BP i Kredyt Banku, jak również w dużych firmach: Poczcie Polskiej, Capgemini i Asseco Poland. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, którą ukończył w 1992 r. na kierunku informatyka.

Ostatnie miesiące przyniosły także sporo zmian w radzie nadzorczej Agro Aplikacji. Do jej składu zostali powołani, a następnie w kwietniu odwołani (zanim wniosek o wpis został rozpatrzony i wprowadzony do KRS): Karolina Majewska-Otawska i Dawid Wosiek. Kwietniowe walne powołało w skład członków rady Jacka Koryckiego.

Na początku kwietnia nastąpiła zmiana na stanowisku ministra rolnictwa i rozwoju wsi, które nadzoruje ARiMR. Henryka Kowlaczyka zastąpił Robert Telus. Na rynku mówi się, że zmiany w Agro Aplikacjach to pokłosie zmian w szefostwie resortu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane