Paweł Gruza kandydatem na szefa PKO BP

opublikowano: 09-08-2022, 12:31
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rośnie napięcie w banku w związku z niepewnością kto zastąpi prezeskę. Na liście kandydatów pojawił się były wiceminister finansów.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

kto jest kandydatem na stanowisko prezesa PKO BP

O 11 zaczęło się posiedzenie rady nadzorczej PKO BP i, jak wynika z naszych informacji jeszcze potrwa, gdyż kolejne punkty spotkania są przesuwane na późniejsze godziny. Na liście tematów do omówienia są zmiany kadrowe w zarządzie. W banku stawiła się Iwona Duda, prezes PKO BP, pomimo że od poniedziałku miała być na urlopie. Jej obecność w pracy może świadczyć o tym, że faktycznie zostanie dzisiaj odwołana.

Kto ją zastąpi? Radio Zet podało wczoraj, że kandydatów jest trzech, wymieniając z nazwiska tylko Maksa Kraczkowskiego, wiceprezesa od detalu. Potwierdzają to nasze źródła: kandydatów jest trzech. Dwóch pracuje w banku: Maks Kraczkowski oraz Marcin Eckert, szef pionu korporacyjnego. Trzeci kandydat kilkanaście minut temu zarejestrował się na recepcji biurowca PKO BP. To Paweł Gruza, obecnie wiceprezes KGHM, w przeszłości wiceminister finansów, wtedy bliski współpracownik Mateusza Morawieckiego.

- W banku poszła plotka, że to on zostanie nowym prezesem. Z pewnością nie przyszedł z kurtuazyjną wizytą, ale na przesłuchanie do rady nadzorczej – mówi pracownik banku zastrzegając sobie anonimowość.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane