Personalne zmiany w Orlenie dopiero w czerwcu

Paweł Janas
opublikowano: 22-02-2008, 00:00

Resort skarbu nie ma wątpliwości, że w zarządzie

Resort skarbu nie ma wątpliwości, że w zarządzie

spółki dojdzie do zmian

kadrowych. Kluczowy

akcjonariusz uzbroi się

jednak w cierpliwość.

Dwa tygodnie temu skarb państwa, najsilniejszy akcjonariusz PKN Orlen, dokonał radykalnych zmian w radzie nadzorczej największej krajowej spółki. Ludzi powołanych za czasów PiS zastąpili wybrańcy nowej ekipy. Rynek zaczął więc się spodziewać szybkich zmian w zarządzie. Z MSP płyną jednak sygnały, że na zmiany — choć nieuniknione — przyjdzie nieco poczekać.

— Spodziewam się, że do końca czerwca rada nadzorcza zakończy postępowanie konkursowe i wybierze nowy zarząd. Po prostu poczekamy do końca kadencji obecnych władz. Nie widzę powodów, by dokonywać ruchów kadrowych wcześniej — informu-je Krzysztof Żuk, wiceminister skarbu odpowiedzialny w MSP za sektor naftowy.

Informacje potwierdza Maciej Mataczyński, szef rady nadzorczej.

— Kadencja obecnego zarządu jest łączna i kończy się zwyczajnym walnym zgromadzeniem, które odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu. Do tego czasu musimy mieć wybrany nowy zarząd. Za kil- ka tygodni poinformujemy o harmonogramie związanym z uruchomieniem postępowania konkursowego — mówi Maciej Mataczyński, przewodniczący rady Orlenu.

Obecny zarząd został powołany w większości przez rząd PiS. Obok prezesa Piotra Kownackiego trafili do niego: Cezary Filipowicz, Dariusz Formela, Krystian Pater, Krzysztof Szwedowski i Waldemar Maj. Wyjątkiem jest Wojciech Heydel, który do zarządu trafił w październiku 2004 r. za czasów premiera Marka Belki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane