Piaski Arabii Saudyjskiej skusiły Asseco

opublikowano: 17-03-2023, 11:21
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rzeszowska grupa IT utworzy spółkę z lokalnym partnerem. Chce cyfryzować saudyjskie firmy i instytucje.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • które polskie spółki IT prowadzą biznes w Arabii Saudyjskiej
  • w jakich obszarach na tamtym rynku chce zaistnieć Asseco
  • kto stanie na czele spółki utworzonej z lokalnym partnerem

Polscy informatycy są znani w Arabii Saudyjskiej. Cztery lata temu opisaliśmy, jak zespół pod przewodnictwem Sebastiana Christowa pomaga w stworzeniu koncepcji e-państwa w ramach programu Yesser. Spółkę w Arabii Saudyjskiej ma Comarch, który w 2020 r. zdobył kontrakt na dostawę systemu obsługi programu lojalnościowego dla Saudi Arabian Airlines. Ailleron w hotelach sieci Bould Group wdrożył swoją aplikację iLumio.

Mocniej zaistnieć na Bliskim Wschodzie chce także grupa Asseco. Ma spółki w 60 krajach, ale dotychczas nie było jej nad Zatoką Perską. Działa m.in. w Turcji i Egipcie (poprzez Asseco South Eastern Europe) i Izraelu, skąd wywodzi się kontrolowana przez nią Formula Systems.

Asseco Data Systems podpisało z lokalnych partnerem Middle East Investment Company (MIC) umowę o współpracy. Powstanie spółka Asseco Middle East, na czele której stanie Paweł Hansdorfer, obecnie dyrektor rynków zagranicznych w Asseco Data Systems.

Asseco Middle East ma być odpowiedzialne za wspieranie cyfryzacji przedsiębiorstw i instytucji sektora publicznego w Arabii Saudyjskiej.

- Wierzymy, że wraz z MIC stworzymy ofertę, która zainteresuje przedstawicieli lokalnego rynku – mówi Andrzej Dopierała, prezes Asseco Data Systems.

Podkreśla, że jego firma ma doświadczenie w obszarze m.in. smart city, chmury, cyberbezpieczeństwa czy usług zaufania, a czerpiąc z doświadczeń całej grupy, może oferować rozwiązania dla energetyki, bankowości czy służby zdrowia.

Na umowę Asseco z MIC zwrócił uwagę Ambasador Polski w Arabii Saudyjskiej Robert Rostek, który zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie z jej podpisania.

Ciąg dalszy ekspansji
Ciąg dalszy ekspansji
Relacje między Polską a krajami znad Zatoki Perskiej się zacieśniają. Arabię Saudyjską odwiedzili prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Za dyplomacją podąża biznes. Szansę chce wykorzystać Asseco Data Systems, kierowane przez Andrzeja Dopierałę.
Marek Fijalkowski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane