PKB w strefie euro w IV kw. 2024 r. z symbolicznym wzrostem

ARŻ
opublikowano: 2025-02-14 11:20

PKB w strefie euro w IV kwartale 2024 r. wzrósł o 0,1 proc. w ujęciu kwartalnym i o 0,9 proc. w ujęciu rocznym - wynika z danych Eurostatu.

Posłuchaj
Speaker icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl
Subskrypcja

Analitycy oczekiwali, że w ujęciu kwartalnym PKB nie zmieni się. Odczyt w ujęciu rocznym okazał się z kolei tożsamy z szacunkami.

W poprzednich trzech miesiącach PKB wzrósł o 0,4 proc. kwartał do kwartału i o 0,9 proc. rok do roku.

Eurostat podał również dane dla całej Unii Europejskiej. Wzrost gospodarczy w okresie od października do grudnia 2024 r. wyniósł 0,2 proc. w ujęciu kwartalnym i o 1,1 proc. w ujęciu rocznym.

Całoroczny wzrost PKB wyniósł, według wstępnych szacunków, 0,7 proc. w strefie euro i o 0,9 proc. w UE .

Według danych Eurostatu, polski PKB wzrósł o 1,3 proc. w ujęciu kwartalnym i o 3,7 proc. w ujęciu rocznym. GUS, w ramach wstępnego szacunku, podał w czwartek, że był to wzrost o 1,3 proc. kwartał do kwartału i 3,2 proc. rok do roku.