PKP Cargo ma certyfikat z Węgier

DI, PAP
opublikowano: 14-05-2013, 11:52

PKP Cargo otrzymało certyfikat bezpieczeństwa umożliwiający przewoźnikowi samodzielne wykonywanie przewozów towarowych na Węgrzech - poinformowała we wtorek spółka. To jest szósty kraj europejski, gdzie PKP Cargo może samodzielnie przewozić towary.

"Zdobycie certyfikatu bezpieczeństwa stanowi kolejny krok na drodze umożliwienia realizacji przewozów przez jednego przewoźnika na obszarze Środkowej i Zachodniej Europy. Przez Węgry przebiega jeden z ważniejszych korytarzy transportowych łączących północ z południem, w ramach którego z roku na rok powiększają się przewozy, w tym z rejonu Polski, Czech i Słowacji" – powiedział cytowany w komunikacie spółki prezes PKP Cargo Łukasz Boroń.

PKP Cargo posiada certyfikaty bezpieczeństwa uprawniające do samodzielnych przewozów również w Austrii, Belgii, Czechach, Niemczech i na Słowacji. Kolejnym krajem, gdzie przewoźnik ubiega się o certyfikat, jest Holandia.

Zysk PKP Cargo za ubiegły rok to ok. 340 mln zł. W 2011 r. przewoźnik zarobił prawie 400 mln zł, a w 2010 r. zysk sięgnął prawie 62 mln zł. PKP Cargo to największy polski kolejowy przewoźnik towarowy i drugi - po Deutsche Bahn - pod względem wielkości w Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane