Po pierwszym dzwonku na GPW

opublikowano: 19-03-2014, 11:15

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Po skromnych zwyżkach najważniejszych indeksów GPW na otwarciu sesji po dwóch godzinach wskaźniki opadły poniżej kreski - utrzymuje się nad nią już tylko mWIG40.

Zwyżką notowań wyróżnia się MCI Management. Fundusz z GPW zanotował zysk wyższy od prognoz, zmienił prezesa i twierdzi, że jego akcje są niedowartościowane. Więcej w sekcji Premium

W cenie znów są akcje Polnej, która wczoraj podała niezłe wyniki finansowe za 2013 r. Zysk netto wzrósł z 2,5 do 3,1 mln zł.

O 3 proc. drożeją akcje spółki Makarony Polskie. Koniec diety. Giełdowa spółka chce zdrowo rosnąć, by za pięć lat w większej grupie mieć miliard przychodów. Więcej w sekcji Premium

Lekko spadają notowania PGNiG. Energetyczne ramię grupy chce inwestować w elektrociepłownie gazowe. Najlepiej tam, gdzie jest lokalny gaz. Więcej w sekcji Premium

Rośnie kurs PKM Duda. Spółka odnotował 22,92 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2013 r. wobec 19,85 mln zł straty rok wcześniej.

1 proc. pod kreską są akcje Asseco Poland. Kontrakt za 10 mln USD już jest, kolejny jest negocjowany, a przejęcie firmy IT nastąpi wkrótce. Więcej w sekcji Premium

O 2 proc. tanieją akcje Neuki. Hurtownia leków przejmie przychodnie za 20-30 mln zł. Więcej w sekcji Premium

Inwestorzy nie przejęli się tym, że zarząd ZE PAK chce, by spółka nie wypłacała dywidendy z zysku za 2013 r. - odstępstwo od polityki dywidendowej tłumaczy zmianą cen energii. Kurs się nie zmienia.

Nie zmienia się też kurs Erbudu. Spółka podjęła uchwałę o emisji do 5,2 tys. zerokuponowych, niezabezpieczonych obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 52 mln zł na wykup serii A i zasilenie kapitału obrotowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po pierwszym dzwonku na GPW