Pocztowy sprzedał obligacje

opublikowano: 07-06-2016, 22:00

Mimo specyficznych warunków oferty znaleźli się chętni na papiery dłużne Banku Pocztowego o wartości 50 mln zł.

Obligacje kupiło 709 inwestorów, a niegwarantowana część zapisów została zredukowana prawie o 11 proc. Oferta była tak skonstruowana, że zapisujący się jako pierwsi na kwotę do 30 tys. zł mieli gwarancję, że dostaną tyle papierów, ile chcą. Redukcji podlegała dopiero nadwyżka zapisów ponad 30 tys. zł lub zapisy nieprzekraczające tej kwoty złożone po wyczerpaniu się puli obligacji o wartości 30 mln zł. Dawało to gwarancję braku redukcji co najmniej 1 tys. relatywnie drobnych inwestorów.

Warunkiem wzięcia udziału w ofercie było jednak założenie rachunku w Ipopemie Securities. Jej agentem jest Expander, który odpowiadał za dystrybucję obligacji. Przy zapisie pobierana też była prowizja wysokości 0,45 proc. Bank plasował obligacje 10-letnie. Za pożyczkę płacił rocznie stawkę WIBOR 6M powiększoną o 2,8 pkt. proc. marży. W pierwszym, półrocznym, okresie odsetkowym oprocentowanie jest stałe i wynosi równe 4,5 proc.

Seria P1 powinna zadebiutować na Catalyst w lipcu. W obrocie na giełdowym rynku obligacji znajdują się trzy serie obligacji banku, z czego jedna może zostać przedterminowo wykupiona w lipcu, inna zaś wygasa w grudniu — podaje serwis obligacje.pl. Serią BPO1022 z najdalszym terminem wykupu nie handlowano od grudnia. [KA] © Ⓟ

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu