Podkomisja frankowa przełożona

opublikowano: 07-06-2018, 16:27
aktualizacja: 07-06-2018, 16:28

Zaplanowana na 7 czerwca podkomisja rozpatrująca trzy projekty ustaw frankowych po raz kolejny nie zdołała się zebrać. Zabrakło materiału, nad którym mogłaby pracować. Nowy termin za dwa tygodnie.

 Podkomisja frankowa to nazwa potoczna, bo gdyby próbować wyryć jej pełną nazwę na tabliczce na drzwi potrzebny byłby arkusz blachy. Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia: poselskiego projektu ustawy o restrukturyzacji kredytów denominowanych lub indeksowanych do waluty innej niż waluta polska oraz o wprowadzeniu zakazu udzielania takich kredytów (druk nr 729), przedstawionego przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej projektu ustawy o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki (druk nr 811), poselskiego projektu ustawy o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych w związku ze zmianą kursu walut obcych do waluty polskiej (druk nr 877), przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (druk nr 1863) nie ma szczęścia do terminów. Posiedzenie w lutym skończyło się karczemną awanturą między zaproszonymi gośćmi: przedstawicielami ZBP i frankowiczów. Kolejne, zaplanowane bez publiczności, zostało przełożone na 6 czerwca. Wczoraj późnym popołudniem członkowie podkomisji dowiedzieli się  w ostatniej chwili, że termin jest nieaktualny.
- Nie ma informacji kiedy będzie następne posiedzenie. Nie dostarczono nam również materiałów, nad którymi mamy pracować – mówi Krystyna Skowrońska (PO), członek podkomisji.

Pomimo tytułów trzech projektów ustaw w nazwie podkomisja zajmuje się jednym – prezydenckim. Tadeusz Cymański (PiS), szef podkomisji mówił kilka dnie temu „Pulsowi Biznesu”, że do projektu jest 28 poprawek. Pytany o powód odwołania posiedzenia, odpowiada, że poprawki nie są jeszcze gotowe.

- Trwają prace nad kilkoma poprawkami, do których zgłoszono uwagi. Potrzeba jeszcze trochę czasu. Podkomisja zbierze się około 19 czerwca, kiedy zaplanowane jest tez posiedzenie Komisji Finansów Publicznych – mówi Tadeusz Cymański.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu