Polacy obsłużą stolice finansowe

opublikowano: 20-02-2023, 17:30
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Grupa SEC Newgate połączyła dwie polskie agencje komunikacyjne, by skuteczniej walczyć o duże kontrakty. Nie tylko w regionie, ale też w Londynie, Frankfurcie czy Nowym Jorku.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • dlaczego doszło do połączenia SEC Newgate CEE z SEC Newgate Polska
  • co połączony podmiot zyskuje na fuzji
  • jakie cele sobie stawia

Zofia Bugajna-Kasdepke, Sebastian Hejnowski oraz Joanna Poniatowska zdobyli inwestora dla swojej agencji PR, jeszcze zanim zaczęli działać i wybrali nazwę, dlatego od startu w 2021 r. funkcjonuje ona jako SEC Newgate CEE — część międzynarodowej grupy SEC Newgate, która kupiła 51 proc. udziałów w spółce. W Polsce działała już wcześniej przez Martis Consulting (przemianowany na SEC Newgate Polska). Teraz postanowiła połączyć obie agencje, tworząc według deklaracji jeden z największych zespołów agencyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Polskie agencje łączą siły

Fuzja ma sprzyjać wzmacnianiu pozycji grupy nad Wisłą i w regionie. Dotychczas, przez mniej więcej dwa lata, rodzime agencje funkcjonowały jako dwie osobne spółki.

— Inwestując w nas, SEC Newgate chciał sprawdzić naszą skuteczność i możliwości dynamicznego rozwoju. Zdaliśmy ten egzamin z nawiązką. W grudniu grupa odkupiła 40 proc. udziałów od Ewy Bałdygi i Dariusza Jarosza, poprzednich współwłaścicieli SEC Newgate Polska, stając się wyłącznym właścicielem. Dopiero wówczas połączenie stało się możliwe — wyjaśnia Zofia Bugajna-Kasdepke, wiceprezeska SEC Newgate CEE.

Fuzja oznacza dla agencji uzupełnienie oferty o komunikację finansową i inwestorską, w tym IR oraz ESG. Łącznie ma ona teraz 50 konsultantów.

— Daje nam to możliwość kompleksowej obsługi największych podmiotów na rynku. Możemy stworzyć nawet kilkunastoosobowe zespoły pracujące dla jednego klienta, oferując mu pełne spektrum usług Public Affairs, Public Relations oraz usług kreatywnych, w tym realizację kampanii 360 — mówi Zofia Bugajna-Kasdepke.

Razem lepiej:
Razem lepiej:
Zofia Bugajna-Kasdepke, Sebastian Hejnowski i Joanna Poniatowska założyli agencję, która od początku stała się częścią międzynarodowej grupy SEC Newgate. Teraz połączyła ona dwie kontrolowane przez siebie polskie firmy, by wzmocnić hub obsługujący region.

Walka o Londyn, Frankfurt, czy Nowy Jork

Łączne wpływy z honorariów obu rodzimych agencji wyniosły w 2022 r. 11,8 mln zł. To wartość ich wynagrodzenia, nie uwzględnia kosztów prowadzenia projektów.

— W zeszłym roku obie firmy wykazały zysk, w obecnym mamy dobre prognozy na zwiększenie dochodowości firmy. Na tym etapie rozwoju nadrzędnym priorytetem są jednak inwestycje i rozwój. Od początku mamy jasno określony cel: stać się jedną z trzech największych firm w Europie Środkowej i Wschodniej. Fuzja to ważny krok w jego realizacji — twierdzi menedżerka.

Agencja koncentruje się na strategicznym doradztwie dużym, międzynarodowym korporacjom. Zakłada, że właśnie takich klientów będzie jej przybywać.

— SEC Newgate Polska wnosi dwudziestoletnią obecność na rynku oraz ludzi, dzięki którym mamy jeden z największych zespołów agencyjnych w regionie. Informacja o tym stanowi ważne kryterium w podejmowaniu decyzji o współpracy dla naszych potencjalnych partnerów w Londynie, Frankfurcie czy Nowym Jorku — huby biznesowe w stolicach finansowych są naszym głównym celem. Jesteśmy już w pełni gotowi, by stanąć do walki o największe budżety — podsumowuje Zofia Bugajna-Kasdepke.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane