W Giżycku powstanie hotel na 1000 miejsc

opublikowano: 10-01-2019, 22:00

Miasto pochwaliło się, że będzie mieć wielki hotel. Eksperci wątpią w sukces.


Basiewicz. developer z przestrzenią, spółka z Ełku, chce zbudować w Giżycku hotel z ok. 1 tys. miejsc noclegowych, kompleksem rekreacyjnym, SPA, tarasami widokowymi i basenem na najwyższej kondygnacji, restauracją i salami konferencyjnymi. Te ostatnie mogą - według Małgorzaty Kulas-Szyrmer z biura promocji giżyckiego urzędu - spowodować, że miasto stanie się ważnym punktem na mapie turystyki biznesowej i atrakcyjnym miejscem pobytu na Mazurach również poza ścisłym sezonem.
Dziś turystyka w Giżycku ma charakter sezonowy i budowa tak dużego obiektu wzbudza zdumienie ekspertów. Inwestycja w 400-pokojowy hotel w systemie minimum 3-gwiazdkowym to co najmniej 100 mln zł.
– Należy doceniać inwestorów, którzy decydują się wyłożyć pieniądze na infrastrukturę hotelarską w Giżycku. Na pewno byłaby to rewolucja na tym rynku – mówi Jerzy Miklewski, ekspert rynku hotelowego, prezes Projekt Hotel.
Deweloperska spółka ma na koncie kilka inwestycji w Ełku. Jej właścicielem jest Piotr Basiewicz, do którego należy także Doryb, firma zajmująca się przetwórstwem ryb.
Basiewicz. developer z przestrzenią wygrał przetarg nieograniczony na oddanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste na 99 lat, z przeznaczeniem na cele usług turystycznych. Zaoferował niemal 8 mln zł. Pierwsza opłata ponad 2 mln zł brutto wpłynęła już do budżetu miasta, pozostała część będzie opłacana w ratach po blisko 200 tys. zł brutto rocznie. Akt notarialny podpisany został 5 stycznia 2019 r. W ciągu trzech lat firma ma rozpocząć budowę obiektu i wybudować fundamenty, a w ciągu kolejnych trzech budynek ma być wykonany w stanie surowym wraz z zagospodarowaniem terenu.
Hotel powstanie częściowo w granicach zabytkowego układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków, na terenie domu zdrojowego Kurhaus, wizytówki przedwojennego Giżycka (daw. Loetzen), do którego ma nawiązywać wystrój restauracji i elementy oranżerii. Zrekonstruowana będzie też fontanna. W sąsiedztwie terenu inwestycji jest zabytkowy most obrotowy i skrzydło zamku krzyżackiego stanowiące dziś część czterogwiazdkowego hotelu St. Bruno. Stąd jest też blisko do terenów rekreacyjnych plaży miejskiej i kąpieliska nad jez. Niegocin oraz portów.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy