Profesjonalny system informacji turystycznej Małopolski

PAP
opublikowano: 11-04-2008, 15:46

Województwo małopolskie zamierza utworzyć pierwszy w Polsce profesjonalny system informacji turystycznej. Przedsięwzięcie finansowane głównie z funduszy unijnych będzie kosztować ok. 5 mln euro.

Małopolski System Informacji Turystycznej swoim zasięgiem obejmie całe województwo i zostanie zbudowany do 2010 r. w oparciu o już działające centra informacji turystycznej, a także nowe punkty wyłonione w drodze audytu. Do projektu mogą przystąpić wszystkie zainteresowane gminy i powiaty turystyczne z regionu.

Jak zaznaczył w piątek wicemarszałek województwa Leszek Zegzda, system będzie działał tradycyjnie poprzez centra oraz w warstwie cyfrowej. Jego najważniejsze zadanie to informowanie o różnorodnych atrakcjach i produktach turystycznych, infrastrukturze turystycznej, oferowanych możliwościach spędzania wolnego czasu, ciekawych imprezach i inicjatywach. Będzie też pomagał zainteresowanym w zorganizowaniu czasu wolnego w Małopolsce oraz promował region i jego ofertę turystyczną.

Głównym źródłem finansowania przedsięwzięcia do roku 2013 będzie Małopolski Regionalny Program Operacyjny (MRPO), z którego przeznaczone zostanie na ten cel 3 mln euro. 1 mln euro dołoży województwo małopolskie, a kolejny 1 mln euro - uczestniczące w projekcie jednostki samorządu terytorialnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Profesjonalny system informacji turystycznej Małopolski