Prognozy NYT rozczarowały

Marek Druś
03-12-2004, 00:00

Akcje New York Times Co. wyraźnie taniały w czwartek na NYSE. Amerykański koncern prasowy rozczarował inwestorów, obniżając prognozy wyników w tym i przyszłym roku. Spółka spodziewa się niższych przychodów z reklam i wyższych kosztów marketingu, druku i dystrybucji.

Poza wydawaniem dziennika, którego tytuł dał nazwę spółce, New York Times Co. jest także właścicielem „The Boston Globe”, „The International Herald Tribune” i 15 mniejszych amerykańskich dzienników. Należy do niego także osiem stacji radiowych i telewizyjnych. Posiada również udziały dwóch fabryk papieru.

Przedstawione przez New York Times Co. prognozy wyników rozczarowały inwestorów. Oczekiwany przez spółkę zysk w obecnym kwartale ma być mniejszy niż oczekiwał rynek. Zysk, jakim spółka ma zakończyć ten rok, ma być niższy niż rok wcześniej. Oczekiwany jednocyfrowy wzrost przychodów z reklam w 2005 roku również przyczynił się do obniżenia prognozy wyników New York Times Co. Na wynik spółki wpłynie także rozpoczęcie wykazywania w strukturze kosztów opcji przekazanych pracownikom. Szacuje ona, że zmniejszy to jej zysk o 24-33 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prognozy NYT rozczarowały