Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 26-08-2022, 18:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Lista wymówek przedsiębiorców, którzy unikają zapłaty, jest coraz dłuższa. Odzyskiwanie należności mogą przyspieszyć firmy windykacyjne. Jak tłumaczą się zadłużone firmy?

Prosta droga do zatorów:
Prosta droga do zatorów:
Firmy zalegające z płatnościami stosują absurdalne wymówki. Trzeba jednak upominać się o swoje pieniądze. Jeśli wierzyciel tego nie robi, a nie ma czym płacić swoich zobowiązań, również może stać się dłużnikiem.
Adobe Stock

2. Na jakie profesje niebawem będzie popyt? Poznaj top 12 zawodów, które przeżyją renesans.

3. Przedsiębiorcy chcieliby rozkładać na raty zakupy o wartości średnio 42 tys. zł i spłacić je w ciągu roku. Optymalny czas spłaty to według nich 12 miesięcy. Zakupy na raty: co preferują firmy?

4. Spółki objęte estońskim CIT borykają się z definicją ukrytych zysków podlegających opodatkowaniu. Przepisy są niejasne, a skarbówka różnie je interpretuje. Fiskus tępi ukryty zysk, firmy mają problem.

Fiskus liczy inaczej:
Fiskus liczy inaczej:
Według ekspertów czasami nawet wypłata dywidendy może okazać się korzystna dla podatników, choć z założenia estoński CIT jest opłacalny, dopóki spółka przeznacza zyski na inwestycje. Ale zarazem niejasność jego przepisów sprawia, że gdy fiskus bierze się za ich interpretację, podatnik zwykle na niej traci.
Adobe Stock

5. Przedsiębiorcy chcą powrotu pracy stacjonarnej, pracownicy wolą wykonywać służbowe obowiązki z domu. Zdalnie, hybrydowo - w jakim modelu będziemy pracować?

Jaki model wybrać:
Jaki model wybrać:
Home office, praca w biurze czy opcja hybrydowa? Wydaje się, że najrozsądniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców jest prowadzenie dialogu ze swoimi zespołami, tak by znaleźć najlepsze rozwiązanie dopasowane do specyfiki firmy i potrzeb pracowników.
Adobe Stock

6. Zrównoważony rozwój może stać się kluczowym czynnikiem dla firm ubiegających się o finansowanie inwestycji. Banki zwracają na to uwagę. Dbasz o środowisko? Masz większe szanse na kredyt.

Trend nie do zatrzymania:
Trend nie do zatrzymania:
ESG i CSR zyskują na popularności. Tworząc długofalowe strategie rozwoju, warto rozważyć projekty przyjazne środowisku. Banki będą uwzględniały w cenie kredytu ryzyko klimatyczne, dlatego od przedsiębiorców ubiegających się o finansowanie inwestycji będą wymagały szczegółowych danych w tym zakresie.
Adobe Stock
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane