Różne oblicza różnorodności

ALEKSANDRA KUSZ VEL SOBCZUK, kierownik komunikacji korporacyjnej LOTTE Wedel
opublikowano: 26-06-2019, 22:00

Siłę napędową Wedla od początku istnienia stanowi otwartość na nowe rozwiązania i wymianę wiedzy.

Nasza historia liczy prawie 170 lat i to właśnie w różnorodności upatrujemy kierunek dla rozwoju biznesu, jak i tworzenia kreatywnego, motywującego miejsca pracy.

Aleksandra Kusz vel Sobczuk, kierownik komunikacji korporacyjnej LOTTE Wedel

Różnorodność w naszej organizacji, poza strategicznym otwarciem na zmiany (zgodnie z naszą misją: zmieniamy się nieustannie, by budzić radość w nas i naszych klientach) i przywiązaniem do nieszablonowego myślenia, swoje odbicie ma przede wszystkim w strukturze zatrudnienia m.in. pod kątem wieku i płci. Ludzi młodych zapraszamy do współpracy w ramach praktyk i staży a milenialsi stanowią ponad 40 proc. naszych pracowników. Z drugiej strony Wedel wyróżnia się wielopokoleniowym charakterem, ponieważ około połowy zatrudnionych to przedstawiciele tzw. pokolenia X, czyli urodzeni w latach 1961-1980 (brakujące 6 proc. stanowią natomiast osoby urodzone przed 1961 r.). Długoletni pracownicy, dzięki swojemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy, mogą wspierać młodych na początku ich kariery zawodowej.

Kobiety mają dla nas bardzo duże znaczenie i ugruntowaną pozycję, a ich umiejętności pozostają nieocenione. Początków kultury różnorodności w obszarze płci możemy upatrywać już w 1919 r., kiedy stery w firmie po zmarłym Emilu Wedlu przejęła jego żona — Eugenia Wedlowa. W trudnym okresie po odzyskaniu przez Polskę niepodległości zarządzała firmą roztropnie i energicznie. Kobiety co prawda zaczęły pracować w Wedlu nieco później, bo dopiero w 1925 r., ale szybko stały się niezastąpione. Obecnie stanowią blisko połowę ogółu zatrudnionych, a 46 proc. stanowisk kierowniczych jest obsadzonych właśnie przez kobiety (ponadto dwie panie zasiadają w naszym zarządzie).

Różnorodność stanowi podstawę funkcjonowania Wedla, a gotowość do zmian i kwestionowanie status quo są na stałe wpisane w wartości naszej organizacji. Jesteśmy przekonani, że słuchając ludzi i szanując różne punkty widzenia, bez względu na wiek, doświadczenie czy płeć osób je reprezentujących, możemy sukcesywnie i odpowiedzialnie rozwijać firmę oraz nasze produkty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ALEKSANDRA KUSZ VEL SOBCZUK, kierownik komunikacji korporacyjnej LOTTE Wedel

Polecane