Ryanair rozważa zamówienie Boeingów 737 MAX

ARŻ, Reuters
opublikowano: 24-11-2020, 13:12

Irlandzki tani przewoźnik jest zainteresowany złożeniem dodatkowego zamówienia na Boeingi 737 MAX, które zostały ponownie zatwierdzone do lotów po trwającym ponad półtora roku uziemieniu. Negocjacje mają zakończyć się pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku, pisze Reuters.

Ryanair
Ryanair
Bloomberg

„Myślę, że dla Boeinga ważne jest, aby ogłaszać niektóre zamówienia i na pewno bylibyśmy bardzo chętni, aby znaleźć się na początku kolejki, ponieważ MAX 200 to świetny samolot” - stwierdził szef Ryanaira Michael O'Leary odnosząc się do potencjalnego zakupu samolotów, które mają 200 miejsc dla pasażerów.

Zapytany, czy zamówienia będą stanowić dodatek do 135 wiążących zamówień i 75 opcji, które Ryanair ma obecnie na MAX 200, O'Leary powiedział, że nie może komentować sprawy, ponieważ rozmowy z Boeingiem były poufne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane