Rząd ogłosił poluzowanie restrykcji

opublikowano: 05-02-2021, 11:04

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił informację o planie poluzowania restrykcji w gospodarce i życiu społecznym.

– Możemy mówić o kruchej stabilizacji. Pełen powrót do całkowitej normalności gospodarczej byłby przedwczesny. Stopniowość to cecha charakterystyczna naszego postępowanie - mówi Mateusz Morawiecki.

– Nasze decyzje będą obowiązywać warunkowo przez dwa tygodnie od przyszłego piątku (tj. 12 lutego). Musimy być gotowi zarówno na wariant pesymistyczny, jak i optymistyczny - dodał premier.

W połowie lutego otworzona zostanie część miejsc noclegowych w hotelach i pensjonatach (do 50 proc.). Podobnie będzie z kinami, teatrami, filharmoniami i operami (do 50 proc.).

Dopuszczona będzie wszelka aktywność sportowa na wolnym powietrzu, ale nie w pomieszczeniach zamkniętych.

Zamknięte pozostaną restauracje i bary. Dotyczy to także restauracji w hotelach, przy czym posiłki będą mogły być dostarczane do pokoi.

– Otwieramy od 12 lutego na 2 tygodnie w reżimie sanitarnym kina, teatry, filharmonie i opery. Obowiązywać będą maseczki i dystans. Będą mogły być otwarte korty, boiska, stoki narciarskie i baseny - dodał Piotr Gliński, wicepremier.

– To, co będzie dalej się działo, będzie zależeć od nas. Jeśli pandemia przyspieszy, będę rekomendował dokonanie obostrzeń - zastrzegł Andrzej Niedzielski, minister zdrowia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane