Rząd nie boi się kryzysu

JKW
opublikowano: 08-10-2008, 00:00

Premier jest przekonany, że w Polsce nie będziemy świadkami dramatów finansowych.

Premier jest przekonany, że w Polsce nie będziemy świadkami dramatów finansowych.

Premier Donald Tusk stwierdził wczoraj, że nie ma "jakiejkolwiek" potrzeby rewidowania prognoz makroekonomicznych zawartych w projekcie przyszłorocznego budżetu.

— Z dużym spokojem i pewnością, że w Polsce żadne dramaty się nie zdarzą, zakładamy, że te wskaźniki pozostają w mocy — stwierdził premier.

Zapewnił przy tym, że rząd będzie odpowiedzialnie traktować wszystkie sygnały dotyczące kryzysu finansowego na światowych rynkach.

Donald Tusk podtrzymał też złożoną we wrześniu deklarację, że rząd jeszcze w październiku przygotuje szczegółowy harmonogram działań na rzecz wstąpienia Polski do strefy euro.

— Zakładamy, że do końca obecnego miesiąca ta mapa drogowa będzie gotowa i przedstawimy ją publicznie — powiedział premier.

Zgodnie z deklaracją, rząd najpóźniej do połowy 2011 r. musi spełniać unijne wymogi dotyczące m.in. stabilności cen i kursu walutowego, wysokości deficytu sektora finansów publicznych oraz zgodności prawa polskiego z unijnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu