Są chętni na auto z DMP

Paweł Janas
28-11-2002, 00:00

Szanse na rozpoczęcie produkcji samochodu dostawczego LD 100 w będącym w upadłości Daewoo Motor Polska stopniały niemal do zera. Są jednak chętni na to, co pozostało z niedokończonego projektu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Leszek Liszcz, syndyk masy upadłościowej Daewoo Motor Polska (DMP) z Lublina, prowadzi rozmowy z dwiema firmami zainteresowanymi przejęciem praw do samochodu dostawczego LD 100.

— Interesują się również maszynami oraz dokumentacją techniczną. Mogę tylko powiedzieć, że są to firmy z branży motoryzacyjnej z Ameryki Południowej i Dalekiego Wschodu — mówi nasz informator.

Poszukiwania inwestora na projekt nie dały rezultatów. Rozmawiano z każdym, kto wykazał zainteresowanie. Byli tu przedstawiciele Forda, Volkswagena, KIA, Steyera Daimlera Pucha, Iveco czy Pol-Mot Holding.

— Prognozowany czas sprzedaży LD 100 skończyłby się w 2010 r. Nikomu nie opłacało się ponosić nakładów na uruchomienie produkcji na tak krótki okres — mówił syndyk DMP.

Niedawno dużo emocji wywołała wizyta w DMP przedstawicieli Renault. Szefowie działów technicznego i sprzedaży prowadzili rozmowy z syndykiem, oglądali lakiernię i halę produkcyjną. Nieoficjalnie jednak mówiło się, że Francuzi byli zainteresowani nie tyle starzejącym się modelem, ile wykorzystaniem części majątku produkcyjnego. Żadne deklaracje jednak nie padły.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Są chętni na auto z DMP