Czytasz dzięki

SABIC sprzedał obligacje za 1 mld USD

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 03-09-2020, 15:30

Koncern Saudi Basic Industries (SABIC), czwarta na świecie pod względem wielkości firma petrochemiczna sprzedała dług o wartości 1 mld USD, donosi Reuters.

Transakcja obejmowała dwie transze po 500 mln USD obejmujące papiery o 10- i 30 letnim terminie zapadalności. Obligacje rodzaju "formosa" sprzedawane były na Tajwanie i denominowane w walutach innych niż tajwański dolar. 

SABIC zaoferował inwestorom 155 punktów bazowych powyżej średnich cen w przypadku 10-letnich papierów i 3 proc. w przypadku 30-letnich obligacji. Oferta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem inwestorów, których łączny popyt przewyższył poziom 8 mld USD.

Eksperci podkreślają, że emisja obligacji SABIC jest jedną z największych w tym roku transakcji sprzedaży długu przez korporacje na Bliskim Wschodzie, po obligacjach zaoferowanych przez DP World i Equate Petroleum, które zebrały odpowiednio 1,5 i 1,6 mld USD.

W przeprowadzenie sprzedaży długu zaangażowane były banki BNP Paribas, Citi, HSBC, Mizuho Securities, MUFG i SMBC Nikko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane