Schwarzenegger zapowiada koniec recesji

WST, Reuters
opublikowano: 21-02-2010, 17:11

Arnold Schwarzenegger, gubernator Kalifornii stwierdził, że gospodarka stanu pokazuje "sygnały ożywienia".

"Wierzę, że najgorsze jest za nami" - powiedział republikański gubernator w programie "This Week" w telwizji ABC.

"Ale jest jasne, że powrót do normalności nie jest tak szybki jak miało to miejsce wcześniej" - dodał Schwarzenegger.

Kalifornia, najbogatszy amerykański stan, którego gospodarka mogłaby konkurować z większością gospodarek świata (do niedawna jej potencjał był szacowany na 7 miejscu wśród najpotężniejszych krajów świata), jest równocześnie najboleśniej dotknięta w wyniku ostatniej recesji. Na rynku cały czas są żywe spekulacje, że grozi jej bankructwo.

O problemach tego stanu pisaliśmy m.in. w kontekście ryzyka związanego z wyemitowanymi papierami dłużnymi (10 krajów (rządów) o największym ryzyku niewypłacalności) oraz o podjętych próbach ratowania finansów stanowych (Parlament Kalifornii uchwalił plan zrównoważenia budżetu)

Również sam gubernator wzbudza wiele kontrowersji. Z pochodzenia Austriak, Schwarzenegger znany m.in. z roli filmowego Terminatora (cyborga, który wpierw walczy z ludźmi, a który potem przechodzi na ich stronę), nie należy do osób, które pozwalaja sobie dmuchać w kaszę. Potrafi wykorzystać w walce zaskakujące metody. Można o tym przeczytać w artykule "Arnold mówi „f… you” prawodawcom"

Zobacz Kalifornię w wikipedii

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Reuters

Polecane