Silverjet wstrzymał działalność

30-05-2008, 11:47

Brytyjska linia lotnicza Silverjet, która świadczyła dla biznesu usługę lotów transatlantyckich i do USA, wstrzymała działalność.

Powodem zaprzestania świadczenia usług jest brak środków. Spółka nie osiągnęła zysku od rozpoczęcia działalności w styczniu 2007 roku. Rosnące gwałtownie koszty paliwa zmusiły ją do poszukiwania dokapitalizowania. Fundusz Viceroy Holdings ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który zadeklarował się dostarczyć niezbędne środki, nie dotrzymał jednak obietnicy.

Silverjet jest już trzecim przewoźnikiem specjalizującym się w usługach dla biznesu, który przerywa działalność. Poprzedni, to MAXjet Airways i Eos Airlines. Obie spółki tłumaczyły swoje kłopoty rekordowymi cenami paliw i trudnością z pozyskaniem kapitału na dalszą działalność z powodu kryzysu rynku kredytowego.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Silverjet wstrzymał działalność