Solidne wzrosty na Wall Street

opublikowano: 06-12-2019, 22:11

W bardzo dobrych humorach kończyli tydzień inwestorzy handlujący na amerykańskich giełdach. Podczas piątkowej sesji indeksy zdecydowanie zyskiwały na wartości, ani przez moment nie wykazując jakiejś słabości.

Apetyt na bardziej ryzykowne aktywa, a za takie uważane są akcje, wywołały nadspodziewanie dobre dane z rynku pracy oraz komentarze prezydenta Donalda Trumpa do negocjacji handlowych prowadzonych z Chinami. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Oficjalne dane rządowe pokazały siłę amerykańskiego rynku pracy, na którym wzrost miejsc pracy w listopadzie był najwyższy od dziesięciu miesięcy. Zmniejsza to nieco obawy o zadyszkę gospodarki i wzrost ryzyka nowej recesji. Z drugiej strony zmniejsza to szanse na większe poluzowanie polityki monetarnej. 

Po publikacji tych danych podskoczyła rentowność amerykańskich papierów skarbowych, to z kolei pozytywnie przełożyło się na wyceny akcji banków, w związku z nadziejami na ich wyższe zyski.

W centrum zainteresowania inwestorów były też papiery producentów z branży półprzewodników oraz szerzej rozumianego sektora technologicznego. Oba działy gospodarki są mocno wyczulone na jakiekolwiek problemy handlowe, w tym stawki celne.

Spośród spółek dobrze w piątek prezentowała się Tesla. Akcje motoryzacyjnego koncernu drożały o ponad 2 proc. po tym jak Model 3, który będzie produkowany w chińskim zakładzie otrzyma rządowe subsydia.

Na zakończeniu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA rósł o 1,22 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,91 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 1,00 proc. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu