Sony Entertainment puka do wrót stolicy

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 21-01-2009, 06:50

Gigant szuka miejsca na centrum finansowe na 400 osób w kilku stolicach. Także w Warszawie, która kusi jakością kadr.

Kolejny wielki koncern myśli o Polsce jako miejscu pod centrum usług. Po m.in.  Unicredit, który już otwiera centrum finansowe w Szczecinie, czy firmie Adidas, która na razie zawiesiła na kilka miesięcy podobny projekt, teraz pojawili się przedstawiciele Sony Entertainment. Tym razem w stolicy.

— Chodzi o centrum usług finansowo-księgowych na Europę Środkową i Wschodnią, zatrudniające 200-400 osób. Oprócz Warszawy rozważane są Berlin, Praga i Budapeszt — ujawnia źródło "PB".

W Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy nie potwierdzają tej informacji, ale nie mówią też "nie".

— Mogę tylko powiedzieć, że negocjujemy z dwoma dużymi klientami, którzy chcą otwierać centra BPO w Warszawie. Jeden z nich już wie, że to będzie Europa, a drugi jeszcze rozważa inne lokalizacje na świecie — mówi Michał Olszewski, który w Urzędzie Miasta odpowiada za obsługę inwestorów.
Pracownik na miarę

Chętniej mówi, czym Warszawa walczy o firmy.

— Wygrywamy wysoko wykwalifikowaną siłą roboczą. Warszawiacy chętnie się kształcą — twierdzi Michał Olszewski.

Jego zdaniem, inwestorzy, którzy przychodzą do stolicy, coraz rzadziej pytają o granty, powierzchnie biurowe (tych jest dużo) czy strefę ekonomiczną (jest taka możliwość).

— Ale inwestorów zachęca nasza deklaracja, że sprofilujemy dla nich pracowników. Polska ma jedno z najbardziej atrakcyjnych instrumentów rynku pracy: możemy wyszkolić pracowników pod konkretnego pracodawcę i zapłacić za ich miejsca pracy — twierdzi p.o. dyrektora stołecznego Biura Obsługi Inwestora.

Chociaż w porównaniu z innymi miastami oferta stolicy wygląda skromnie, to jednak ma wzięcie. Ostatnio IBM zdecydował, że w Warszawie powstanie Data Center. Wcześniej centra BPO uruchomiły m.in. ABN Amro, Avon, Citigroup. Dimar, Hewlett-Packard, Sitel, Tchibo, CTM Teleperformance, TNT Express, Transcom czy Accenture.

Więcej w środowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Sony Entertainment puka do wrót stolicy