Spadek tylko sezonowy

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych
opublikowano: 24-07-2013, 00:00

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych o bezrobociu

Polski Związek Funduszy Pożyczkowych zwraca uwagę, że statystyczny spadek bezrobocia w czerwcu to tylko wynik prac sezonowych. Sektor budowlany znajduje się w trudnej sytuacji, ale w miesiącach letnich pracuje. Ruszyły prace w rolnictwie i turystyce, większe obroty odnotowuje gastronomia. Jednak stopień spowolnienia gospodarczego powoduje, że w tym roku nie może być mowy o trwałej poprawie na rynku pracy. Na koniec grudnia należy spodziewać się bezrobocia na poziomie około 14,5 proc.

Doceniamy, że rząd stara się przeciwdziałać sytuacji na rynku pracy. W ciągu kilku miesięcy okaże się, jak rynek zareaguje na uelastycznienie kodeksu oraz jaki skutek przyniesie ustawa o ochronie miejsc pracy. Musimy pamiętać, że gospodarka to system naczyń połączonych. Mniejsza liczba pracujących to niższa konsumpcja, mniejsze obroty firm i tak koło się zamyka. Liczy się każde miejsce pracy, sam rozwój gospodarczy problemu wysokiego bezrobocia nie rozwiąże.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polski Związek Funduszy Pożyczkowych

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu