Spór ZUS i Comarchu znalazł finał w sądzie

GSU
opublikowano: 08-11-2019, 15:12

Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza zatwierdził ugodę między ZUS, a konsorcjum Comarchu ws. sporu jaki powstał po wypowiedzeniu przez zakład informatycznej spółce umowy na utrzymanie KSI.

Treść ugody strony zaczęły uzgadniać w maju, a zakończyły w połowie lipca. Do tej pory była objęta umowami o poufności, ale Comarch ujawnił wcześniej niektóre zapisy w komunikacie giełdowym, a o innych „PB” dowiedział się nieoficjalnie.

Mózgiem całej operacji podziału umowy na utrzymanie największego krajowego systemu IT, czyli KSI  między dwóch konkurujących wykonawców był Krzysztof Dyki, do niedawna wiceprezes ZUS
Wyświetl galerię [1/2]

Koniec sporu

Mózgiem całej operacji podziału umowy na utrzymanie największego krajowego systemu IT, czyli KSI między dwóch konkurujących wykonawców był Krzysztof Dyki, do niedawna wiceprezes ZUS WM

Zgodnie z postanowieniami ugody krakowska firma IT uniknie 24,2 mln zł  kary umownej. Strony zrzekną się też wzajemnych roszczeń ws. umowy na utrzymanie KSI. Comarch uzna karę za zatrudnienie dwóch pracowników ZUS (240 tys. zł za jedną osobę) oraz zaakceptuje zmniejszenie wynagrodzenia za czasową niedostępność systemu EPWD (łącznie ok. 330 ty. zł, ). ZUS wycofa z sądu pozew wobec Comarchu o zniesławienie w związku z tezami w pismach do KIO, a spółka opublikuje na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym wyrazi ubolewanie. Comarch wycofa też sądu skargę na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej, która uznała, że ZUS zgodnie z prawem podpisał z Asseco Poland umowę na utrzymanie części usług odebranych Asseco.

Przypomnijmy, że ZUS w lutym wypowiedział Comarchowi część wartej 242 mln zł umowy na utrzymanie KSI, naliczając 24,2 mln zł kar. Na ich poczet uruchomił gwarancję bankową, ale na czas prowadzenia negocjacji zawiesił jej wykonanie.  

Czytaj także:

ZUS pogodził się z Comarchem

Blitzkrieg ZUS

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu