Stabilizacja po wzrostach

Kamil Jaros, biuro maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 06-11-2020, 10:53

Na rynkach akcji zagościła stabilizacja. Wczorajsze posiedzenie Komitetu Otwartego Rynku w USA nie przyniosło zbyt wielu nowości. Podczas konferencji przewijał się wątek zapewnienia o wsparciu gospodarki przez politykę pieniężną, ale również ponowiony został apel o wsparcie ze strony polityki fiskalnej.

Taki przekaz nie był zaskoczeniem, co sprawiło, że rynki pozostały stabilne i bardziej zaabsorbowane doniesieniami ze stanów, w których trwa liczenie głosów. Na chwilę obecną wcześniejsze przewagi Donalda Trumpa topnieją, co wywołuje jego opór. Powoli staje się jasne, że przestaje on być prezydentem i będzie musiał zwolnić Biały Dom, w którym zamieszka Demokrata Joe Biden.

Z punktu widzenia dzisiejszych notowań kluczowe mogą być dane z rynku pracy w USA. Publikacja raportu zaplanowana jest na 14:30. Tymczasem w środę pojawił się raport ADP, którego wskazanie sugeruje wolniejszy wzrost nowych etatów w sektorze prywatnym. Warto jednak pamiętać, że ostatnio środowa publikacja już niemal stale zaniża tempo poprawy liczby etatów. Jeśli więc wziąć poprawkę na tę tendencję, to nie będzie błędem jeśli nadal będziemy oczekiwać, że oficjalne prognozy wzrostu liczby miejsc pracy w sektorze pozarolniczym o 600 tys. wciąż obowiązują.

Indeksy strefy azjatyckiej już nie zachowują jednego kierunku zmian. Indeks w Szanghaju spada o 0.3 proc., ale Nikkei zyskuje 0.9 proc. W Hong Kongu zmiana jest minimalna i wynosi -0.2 proc.

Rynek ropy słabnie. Po kilku dniach prób cena WTI nie zdołała pokonać poziomu 39 dolarów za baryłkę i się cofa tracąc dolara do oporu. Na razie jeszcze nie jest to kapitulacja byków, ale zachowanie ceny potwierdza jakość poziomu oporu. Na rynku złota mamy lekkie cofnięciem po wczorajszym wystrzale nad 1930 dolarów za uncję. Obecnie cena kruszcu znajduje się ok. 10 dolarów ponad pokonanym oporem. Czekamy na test poziomu jako wsparcia. Kolejny poziom oporu to okolica 1970 dolarów za uncję.

Na rynku walutowym dolar już nie słabnie. Nastała stabilizacja. Od wczoraj pary praktycznie nie zmieniają swoich poziomów. EURUSD trzyma się 1.1830, GBPUSD 1.3120, a AUDUSD 0.7260. Lekkie odbicie mamy na USDCAD, za co w części odpowiada wspomniane oddalenie od oporu ceny ropy. Obecnie dolar amerykański kosztuje 1.3080 dolara kanadyjskiego, choć wczorajszy dołek wynosi ok. 1.3025.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane