Szef Centernetu jest optymistą

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 29-04-2009, 00:00

Nowy szef Centernetu uważa, że realny jest termin startu z usługami komórkowymi do końca maja. Może też rozważyć kupno Nordisku.

Nowy szef Centernetu uważa, że realny jest termin startu z usługami komórkowymi do końca maja. Może też rozważyć kupno Nordisku.

Trudno o bardziej gorące krzesło niż fotel szefa Centernetu. Spółka zależna NFI Midas, która pracuje nad rozpoczęciem działalności jako operator komórkowy, znów ma nowego zarządzającego. Został nim Wojciech Palukiewicz, już od kilku lat związany z firmami Romana Karkosika (do tej grupy należy również Midas). Do tej pory pracował jednak dla chemiczno-metalurgicznych firm znanego inwestora. Był m.in. prezesem Kuag Elana (dziś nie ma jej już w grupie Karkosika), niemieckiej spółki Boryszewa, oraz Huty Metali Nieżelaznych Szopienice (obecnie w likwidacji), spółki z grupy Impexmetalu.

— Kierowanie spółką z sektora telekomunikacyjnego jest zadaniem trudnym i wymagającym, ale też pasjonującym. Moje doświadczenie w zarządzaniu finansami i budowie wartości firm ma uzupełnić zespół Centernetu — mówi Wojciech Palukiewicz.

Twierdzi, że nie zamierza zmieniać strategii firmy.

— Plan mówiący o zdobyciu pół miliona klientów w pierwszym roku działalności spółki pozostaje oczywiście aktualny — zapewnia.

Jednocześnie nie widzi ryzyka, że Centernet nie wywiąże się z zobowiązań wynikających z koncesji przyznanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Chodzi m.in. o wystartowanie z usługami komórkowymi do końca maja.

— Jest to realny termin — mówi prezes.

Nie ujawnia, na co przeznaczy 35 mln zł, którymi Midas niedawno dokapitalizował Centernet. Nie odnosi się też jednoznacznie do spekulacji dotyczących tego, że Centernet odkupi od Romana Karkosika firmę Nordisk, operatora CDMA.

— Nordisk to spółka zakupiona przez Romana Karkosika i do niego należą decyzje co do jej przyszłości. Jeżeli jednak takowa propozycja ze strony właściciela się pojawi, chętnie ją rozważymy — zapewnia Wojciech Palukiewicz.

Magdalena Graniszewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu