Szef IT znaczy więcej

opublikowano: 12-11-2014, 00:00

Stymulowanie rozwoju biznesowego i innowacyjności — tak swoją nową rolę w kontekście inwestycji teleinformatycznych widzą dyrektorzy IT w Europie Środkowo-Wschodniej

Stymulowanie rozwoju biznesowego i innowacyjności — tak swoją nową rolę w kontekście inwestycji teleinformatycznych widzą dyrektorzy IT w Europie Środkowo-Wschodniej — wynika z najnowszego badania IDC przeprowadzonego na zlecenie firm Oracle i Intel. 38 proc. spółek wdraża oprogramowanie analityczne klasy business intelligence (BI) i big data, aby łatwiej wskazywać możliwości optymalizacji działania przedsiębiorstwa i procesów.

Około 30 proc. za jeden z priorytetów w wydatkach uważa inwestycje związane z mobilnością. Kolejną ważną pozycją w budżecie IT jest cloud computing (chmura prywatna), postrzegany jako element przewagi konkurencyjnej. 32 proc. przedsiębiorstw korzysta już ze środowiska chmury prywatnej lub hybrydowej, 16 proc. używa infrastruktury chmury publicznej i/lub aplikacji udostępnianych w tego rodzaju chmurze.

Według Michela Clementa, wiceprezesa i szefa regionu Europy Środkowo-Wschodniej Oracle’a, chmura, mobilność, big data i nowoczesne bazy danych to technologie, które radykalnie zwiększają sprawność przedsiębiorstw. Dzięki nim dyrektorzy IT mogą ograniczyć koszty związane z utrzymywaniem systemów poprzedniej generacji, a także w znacznie większym stopniu wprowadzać innowacje. W rezultacie zmienia się ich rola w firmie — ze służebnej na partnerską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane