Tajwan bliski wyrzucenia Ubera

opublikowano: 03-08-2016, 08:39
Obserwuj w MójPB:

Komisja Inwestycji Tajwanu szykuje się do nakazania spółce Uber Technologies opuszczenia rynku tego kraju, donosi Reuters.

Władze uzasadniają swoje stanowisko tym, że firma świadcząca usługi przewozowe (pseudo taksówkarskie) bardziej koncentruje się na Tajwanie na działalności internetowej jako platforma technologii informacyjnych niż na usługach transportowych.

Uber
Uber
Reuters/Forum

Jak poinformowała Emile Chang, sekretarz wykonawczy Komisji Inwestycyjnej na Tajwanie, ostateczna decyzja zostanie podjęta przed 11 sierpnia. Komisja nadzoruje przychodzące i wychodzące inwestycje zagraniczne.

Rząd Tajwanu wielokrotnie kontaktował się z amerykańską firmą. Najgorszym scenariuszem będzie nakaz opuszczenia naszego kraju prze Ubera – powiedziała Chang, dodając, że spółka będzie mogła odwołać się od decyzji gabinetu Tajwanu.  

Stanowisko Tajwanu, wpisujące się rosnący globalny sprzeciw przeciw działalności spółki, zbiega się z poważną zmianą strategiczną dla Ubera, którego działalność w Chinach Kontynentalnych ma być przejęta przez lokalnego konkurenta Didi Chuxing

Uber wszedł do Tajwanu w 2013 r., wywołując – podobnie jak w innych krajach – falę protestów miejscowych taksówkarzy, którzy dopiero jednak w lipcu tego roku zorganizowali masowe protesty. 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane