Tauron i Wrocław będą współpracować przy budowie systemu elektrycznych autobusów

ISBnews
opublikowano: 27-11-2013, 15:25

Grupa Tauron podpisała z Wrocławiem list intencyjny w sprawie współpracy w ramach projektu e-BUS, którego celem jest stworzenie systemu transportu publicznego opartego o autobusy elektryczne, podała spółka.

"Bardzo ważne jest dla nas budowanie kompetencji w zakresie innowacyjnych technologii energetycznych w różnych obszarach naszej działalności. Ze względu na zakres zadań ten projekt będzie realizowała nasza spółka zależna Tauron Dystrybucja. Rozpoczynamy współpracę z Wrocławiem, ale jesteśmy otwarci na kooperację także z innymi miastami i regionami" - powiedział Tauron Polska Energia Dariusz Lubera, cytowany w komunikacie.

Celem współpracy będzie wdrożenie pilotażowego systemu transportu publicznego oraz systemu Smart Grid (inteligentne sieci) opartego o autobusy elektryczne oraz system ładowania i wymiany baterii, podano również.

W ramach projektu e-BUS planowany jest zakup autobusów elektrycznych, które będą jeździć po ulicach Wrocławia, oraz powstanie pilotażowego systemu magazynowania energii w stacjonarnej i mobilnej infrastrukturze elektroenergetycznej. To jeden z pierwszych tak nowoczesnych systemów transportu publicznego w Polsce, podkreślono.

Grupa Tauron jest drugim co do wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce, a także największym dystrybutorem i największym sprzedawcą energii elektrycznej. W 2012 r. spółka wytworzyła 19,11 TWh energii elektrycznej, a sprzedała - 44,74 TWh.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu