Techmex znacznie poprawił zyski

Mariusz Zielke
opublikowano: 26-03-2004, 00:00

Wybierający się na GPW bielski Techmex podał oficjalne wyniki jednostkowe i skonsolidowane. Spółka znacznie poprawiła zyski i zapowiada dalszy wzrost rentowności. W 2003 r. jednostkowy zysk operacyjny Techmexu wyniósł ponad 17 mln zł (30 proc. więcej niż w 2002 r.), a netto — 7 mln zł (siedmiokrotny wzrost). Grupa Techmexu miała odpowiednio 19 mln zł zysku operacyjnego (98,8 proc. wzrostu) i 5,1 mln zł zysku netto (3,5 razy więcej niż w 2002 r.). Bardzo dobrym wynikom towarzyszy jednak spadek przychodów — z 567,3 mln zł do 406,2 mln zł na poziomie grupy. Spółka tłumaczy to stopniowym odchodzeniem od działalności dystrybucyjnej w kierunku bardziej rentownych usług. Zdaniem analityków, to dobry kierunek.

Techmex zapowiedział w tym roku wejście na GPW. Prospekt już jest w KPWiG. Szacunkowo firma chce uzyskać do 100 mln zł na inwestycje w rozwój usług informatycznych i oprogramowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Techmex znacznie poprawił zyski