Tiger chwali się ciosem w FoodCare

Liczby procesów pomiędzy Dariuszem Tigerem Michalczewskim, a firmą FoodCare należącą do Wiesława Włodarskiego o energetyk Tiger nie sposób zliczyć. Były bokser właśnie ogłosił kolejną wygraną.

 „Dziś po prawie pięciu latach trwania procesu Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok dotyczący tego, kto ma prawo do oznaczenia Tiger. Sąd jednoznacznie potwierdził swoim wyrokiem, że prawo do oznaczenia Tiger ma Dariusz Tiger Michalczewski (...) i podtrzymał w mocy wcześniejsze postanowienia zakazujące firmie FoodCare sprzedaży i reklamy napojów energetycznych z oznaczeniem Tiger” – czytamy w komunikacie wydanym przez należącą do Dariusza Michalczewskiego Fundację Równe Szanse.

Dariusz Michalczewski, fot. Tomek Pikuła
Dariusz Michalczewski, fot. Tomek Pikuła
None
None

Komentarza zarządu FoodCare nie udało nam się na razie zdobyć. Michalczewski uważa wyrok za istotny zwłaszcza w kontekście złożonego przez siebie pozwu przeciwko FoodCare o o zapłatę odszkodowania w wysokości prawie 22 milionów zł za – jak określa – „bezprawne korzystanie z oznaczenia Tiger po rozwiązaniu umowy licencyjnej”.

Energetyki dodają obu stronom siły przed sądami od 2008 r. Wówczas Dariusz Michalczewski złożył pozew przeciwko FoodCare. Współpraca zaczęła się pięć lat wcześniej, gdy sportowiec udzielił swojego wizerunku na napojach energetyzujących w zamian za procent przychodów z ich sprzedaży.

Po wybuchu sporu z FoodCare Michalczewski rozwiązał umowę i dogadał się w 2010 r. z Grupą Maspex Wadowice, która wprowadziła energetyk Tiger do swojego portfolio. FoodCare wcześniej wypuścił na rynek Black Tigera, którego później zastąpił Black stając się dość szybko liderem rynku energetyków.

Kolejne zarzuty Michalczewskiego FoodCare uznawał do tej pory za bezzasadne i sugerował, że drugą stronę sporu boli pozycja nowego energetyku spółki.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane