To musisz wiedzieć dziś rano 18 VIII 2017

opublikowano: 18-08-2017, 06:46
aktualizacja: 18-08-2017, 06:47

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Ważne

Banki. Za kilka tygodni z ofertą uwolnienia frankowiczów od walutowych hipotek wyjdzie na rynek PKO BP. Inni badają grunt. Więcej w „Pulsie Biznesu”

Prognozy.

Na amerykańskim rynku akcji pojawiła się sytuacja techniczna nazywana „klątwą Hindenburga”, uznawana za zapowiedź spadku rynku. Więcej…

Jakub Głowacki, zarządzający Acer Aggresive FIZ twierdzi, że jest przygotowany na ewentualną korektę, a nawet na nią liczy, by ruszyć na okazyjne zakupy. Więcej w „Pulsie Biznesu”

Ze spółek i o spółkach

KGHM. Zysk EBITDA grupy za drugi kwartał jest zbliżony do oczekiwań analityków. Więcej…

JSW. Zysk netto górniczej spółki w drugim kwartale jest wyższy od oczekiwań analityków. Więcej…

Budownictwo. Notowania Trakcji wystrzeliły po umowie wartej 0,4 mld zł. Wysyp zamówień z PLK wspiera też innych graczy budownictwa kolejowego. Więcej…

PGNiG. Spółkachce dochodzić odszkodowania od byłych członków zarządu, którzy "swym bezprawnym działaniem lub zaniechaniem wyrządzili spółce szkodę" - poinformowało PGNiG w komunikacie. Więcej…

Tauron. Spółka podała wyniki za drugi kwartał. Więcej…

Lotos. Gdański koncern rozgląda się po świecie w poszukiwaniu nowych dostawców surowca i atrakcyjnych aktywów wydobywczych, które można kupić. Więcej…

Wczoraj na rynkach

USA – Wyraźny spadek indeksów

Polska – Mocne spadki na GPW. Na Play puścił „zawór”

Kalendarium

Wyniki przedstawią: EMC IM, Izoblok, PCC Rokita, PGNiG, MCI

INTROL Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,40 zł na akcję.

PLAY Wprowadzenie do obrotu na GPW 3.708.444 akcji zwykłych.

Polska

14:00 Polska: Produkcja przemysłowa Okres: lipiec. Poprzednia wartość: 2,7% mdm oraz 4,5% rdr. Prognoza: -6,7% mdm oraz 8,4% rdr.

14:00 Polska: Sprzedaż detaliczna Okres: lipiec. Poprzednia wartość: 0,9% mdm oraz 6% rdr. Prognoza: 1,5% mdm oraz 7,5% rdr.

14:00 Polska: Produkcja budowlano-montażowa Okres: lipiec. Poprzednia wartość: 11,6% rdr. Prognoza: 13,8% rdr.

W Polsce i na świecie

Rozwój sytuacji po zamachach terrorystycznym w centrum Barcelony, w którym zginęło 13 osób i w nadmorskim kurorcie Cambrils. Zginęło tam 5 napastników a 7 osób, w tym policjant zostało rannych.

W Camp David prezydent USA Donald Trump i wiceprezydent Mike Pence spotkają się z doradcami ds. bezpieczeństwa, by omówić strategię Stanów Zjednoczonych wobec Azji Południowej. Przedmiotem debaty będzie między innymi amerykańskie zaangażowanie w Afganistanie i nowa strategia wobec konfliktu w tym kraju.

Historia

84 lata temu w Paryżu urodził się Roman Polański, jeden z najsłynniejszych reżyserów filmowych, scenarzysta, producent; autor filmów "Nóż w wodzie", "Wstręt", "Matnia", "Nieustraszeni pogromcy wampirów", "Chinatown", "Dziecko Rosemary", "Lokator", "Tess", "Frantic", "Pianista" - nagrodzony Złotą Palmą w Cannes i Oscarem za reżyserię (2003), "Autor widmo" i "Wenus w futrze".

80 lat temu w Pont-de-Cheruy we Francji urodził się Edward Stachura, poeta, prozaik, tłumacz, autor piosenek, powieści "Cała jaskrawość", "Siekierezada", szkicu literackiego "Fabula rasa" i poematu "Kropka nad Ypsylonem". Zmarł w 1979 roku.

77 lata temu w Gnojniku na Zaolziu urodził się Adam Makowicz, pianista jazzowy.

37 lat temu Gdański Międzyzakładowy Komitet Strajkowy przedstawił wojewodzie listę 21 postulatów.

35 lat temu podczas stan wojennego odbyły się strajki protestacyjne w Szczecinie i Elblągu w drugą rocznicę Sierpnia '80.

13 lat temu podczas XXVIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach Otylia Jędrzejczak zwyciężyła w finałowym wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym, zdobywając dla Polski pierwszy złoty medal olimpijski w pływaniu.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu