Czytasz dzięki

To musisz wiedzieć dziś rano 30 V 2019

opublikowano: 30-05-2019, 07:13

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Ważne

Platformy crowdfundingowe niebezpiecznie balansują na granicy prawa. Nadzór finansowy przypomina, że okres przejściowy się skończył i nie będzie tego tolerował. Więcej…

Ze spółek i o spółkach

Bumech. Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo w głośnej sprawie manipulacji kursem akcji Bumechu. Powód: sprawcy nie ustalono. Więcej…

Arctic Paper. Producent papieru nie dotrzymał w minionym kwartale warunków umów kredytowych. Liczy na to, że już się to nie powtórzy. Więcej…

XTB. Broker poszerzył ofertę o 6 indeksów sektorowych. Więcej…

Energa. Zysk netto spółki wyniósł w I kwartale 186 mln zł. Więcej…

Tower Investment. Spółka wypłaci 1 zł dywidendy na akcję. Więcej…

Boryszew. Spółka podała wyniki za I kwartał. Więcej…

Kruk. Spółka dopasowała się do wymogów KNF i odwołał cel strategiczny zakładający osiągnięcie 700 mln zł zysku netto w 2024 roku, bowiem regulator uznał to za prognozę zysku. Więcej…

PHN. Polski Holding Nieruchomości przeprowadził emisję 4-letnich obligacji o łącznej wartości nominalnej 160 mln zł. Więcej…

Wczoraj na rynkach

Polska – Dywidendowy spadek WIG20. Słabość energetyki

USA – Spadki głównych indeksów na nowojorskich giełdach

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń w spółkach sprawdź na Bankier.pl

Historia

514 lat temu sejm radomski przyjął konstytucję "Nihil novi", określającą podstawy ustrojowe Rzeczypospolitej szlacheckiej.

101 lat temu powstał Związek Legionistów Polskich - organizacja kombatancka i niepodległościowa, skupiająca weteranów Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego; pierwszym komendantem związku był Edward Rydz-Śmigły.

96 lat temu marszałek Józef Piłsudski złożył dymisję ze stanowiska szefa Sztabu Generalnego WP i przewodniczącego Ścisłej Rady Wojennej, następnie wycofał się na trzy lata z życia publicznego, osiedlając się z rodziną w Sulejówku.

71 lat temu we Wrocławiu urodziła się Alicja Majewska, piosenkarka, wykonawczyni m.in. piosenek "Być kobietą", "Jeszcze się tam żagiel bieli", "Odkryjemy miłość nieznaną".

69 lat temu w Lublinie urodził się Krzysztof Cugowski, wokalista Budki Suflera; wykonawca m.in. przebojów "Takie tango" i "Bal wszystkich świętych".

59 lat temu w Zielonej Górze doszło do dużego protestu w obronie eksmitowanego przez władze PRL Domu Katolickiego. Z Milicją Obywatelską i oddziałami ZOMO starły się setki mieszkańców miasta.

20 lat temu w Warszawie odsłonięto Pomnik Bitwy o Monte Cassino.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu