To musisz wiedzieć dziś rano 4 IV 2018

Krzysztof Kolany Bankier.pl
opublikowano: 04-04-2018, 08:17
aktualizacja: 04-04-2018, 08:23

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

ARC

Tylko u nas

Banki. Banki udzielające kredytów hipotecznych mogą zaliczyć 2017 rok do wyjątkowo udanych. Sprzedaż była najwyższa od 6 lat, ale powtórzenie tego wyniku może okazać się trudne. Więcej

Gospodarka. Zwiastuny ochłodzenia gospodarczego klimatu w kraju nadchodzą nie tylko zza granicy. Więcej na pb.pl

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Ze spółek i o spółkach

Grupa Recykl, Oponeo. Przetwarzająca stare ogumienie Grupa Recykl rozpoczęła w internecie sprzedaż używanych opon i od razu naraziła się rynkowemu potentatowi. Więcej...

Quercus TFI. W bezprecedensowej operacji TFI wraz z rodziną prezesa wykupuje ryzykowne aktywa z funduszy, w które inwestowali klienci Quercus TFI. Więcej...

Asseco Poland. Słabe wyniki i brak perspektyw ich poprawy działają na wyobraźnię analityków i źle wróżą dywidendom. Więcej...

Deweloperzy. Pierwsze tegoroczne wyniki spółek zwiastują kontynuację mieszkaniowej hossy. Więcej

Prairie Mining podjęło działania prawne przeciwko Ministerstwu Środowiska w sprawie kopalni Jan Karski. Więcej

GPW Michał Cieciórski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa zarządu GPW z dniem 23 kwietnia, podała spółka. Więcej

CCC odnotowała w lutym spadek sprzedaży o 19,3% rdr. Więcej

LPP zaprezentowała szacunkowe wyniki za I kw. 2018 r. Więcej

Budimex zarząd zarekomenduje walnemu wypłatę przez spółkę dywidendy w wysokości 17,61 zł brutto na akcję. Więcej

Eurocash Członek zarządu kupił akcje spółki za blisko 65 tys. zł. Więcej

PCC Rokita Zarząd proponuje wypłatę 8,31 zł dywidendy na akcję. Więcej

PlayWay planuje premierę 10 gier w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Więcej

Sadovaya  od 4 kwietnia 2018 r. nastąpi wznowienie obrotu akcjami spółki. Więcej

Atal sprzedał w I kw. 714 mieszkań. Więcej

Wczoraj na rynkach

USA - Nietypowy, lecz dość udany giełdowy debiut Spotify

Polska - Dzień „ściętych głów” na warszawskim parkiecie

Kalendarium

MANGATA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2017 rok.

BIK Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2017 rok.

OncoArendi Therapeutics Przydział akcji oferowanych.

5THAVENUE ZWZA ws. m.in. pokrycia straty za okres od 01 stycznia 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku.

DENTAMDC Wznowienie obrotu akcjami spółki po zmianie ich wartości nominalnej.

STALEXP ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2017.

INPRO Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2017 rok.

AIRWAY Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2017 rok.

ORBIS NWZA ws. wyrażenia zgody na sprzedaż zorganizowanych części przedsiębiorstwa w postaci hoteli "Mercure Cieszyn" w Cieszynie i "ibis Bielsko-Biała" w Bielsku-Białej oraz zmiany w składzie RN.

VIVID Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2017 rok.

COGNOR Wypłata dywidendy 0,10 zł na akcję.

W Polsce i na świecie

Przed południem (godz.11.00) odbędzie się spotkanie organizacyjne Krajowej Rady Sądownictwa. Zostało zwołane z polecenia sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, Wiesława Johanna. Będzie to pierwsze spotkanie organu w nowym składzie po tym, jak na początku marca część jego członków wybrał Sejm.

Rada wykonawcza Organizacji do spraw Zakazu Broni Chemicznej, podczas dzisiejszego, nadzwyczajnego posiedzenia w Hadze, zajmie się sprawą zamachu na byłego podwójnego agenta Siergieja Skripala.

We Francji dziś drugi dzień uciążliwego dla podróżnych strajku kolejarzy przeciwko reformie ich sektora. Rząd broni konieczności wprowadzania zmian we francuskich kolejach. Pasażerowie mają nadzieję, że unikną takich sytuacji, do jakich doszło wczoraj, gdy nie można było się wepchnąć do wagonu.  Kolejarze nie chcą, by odbierano im przywileje i zmieniano ich status zawodowy. Boją się też prywatyzacji. Władze twierdzą, że reformy są konieczne, bo co roku do kolei dopłaca się 14 miliardów euro, a efektów nie widać.

W Ankarze spotkają się dziś prezydenci Turcji, Rosji i Iranu. Władimir Putin przebywa z wizytą w stolicy Turcji od wczoraj. Wspólnie z Recepem Tayyipem Erdoganem, poprzez łącze wideo, wziął udział w ceremonii wylania pierwszej partii betonu w miejscu budowy elektrowni atomowej w Akkuyu na południu kraju. Dzisiaj dołączy do nich prezydent Iranu Hasan Rouhani. Spotkanie ma dotyczyć sytuacji w Syrii. Trójka przywódców już raz spotkała się w tej sprawie - konferowali w Soczi w listopadzie zeszłego roku.

Historia

1794  wojska polskie wygrały bitwę pod Racławicami

1946  uchwalono ustawę o nacjonalizacji banków.

1949  w Waszyngtonie został podpisany Traktat Północnoatlantycki powołujący do życia NATO.

1975  założono Microsoft

1995 w Poznaniu otwarto pierwszą w kraju Biedronkę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kolany Bankier.pl

Polecane