To musisz wiedzieć dziś rano 4 XI 2019

opublikowano: 04-11-2019, 06:48

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Rezerwa Federalna obniżyła stopy procentowe trzeci raz z rzędu, co poprzednio przydarzało się tylko w trakcie lub tuż przed recesją w USA. Rynek na razie cieszy się z tańszego pieniądza, ale czy naprawdę jest powód, by się radować? Więcej…

2. Na rynku brakuje wiary, że nowy historyczny szczyt indeksu S&P500 to początek zwyżkowej fali. Jednak pesymizm inwestorów bywa sygnałem kontrariańskim. Więcej…

3. Wydłuża się lista zainteresowanych przejęciem mBanku od Niemców, każdy wybrał doradcę ze światowej czołówki. Nie musi to jednak oznaczać ostrej licytacji, pisze Eugeniusz Twaróg.

4. Projekt ustawy o Otwartych Funduszach Emerytalnych w przyszłym tygodniu powinien trafić do Rady Ministrów - zapowiedział PAP minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

5. Amerykański minister ds. handlu Wilbur Ross powiedział w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla Bloomberga, że USA mogą nie nałożyć w tym miesiącu ceł na samochody z UE, ponieważ przeprowadziły konstruktywne rozmowy europejskimi partnerami. Więcej…

6. Od 1 stycznia 2020 r. we wszystkie niedziele , poza kilkoma wyjątkami, sklepy mają być zamknięte; w rządzie słychać głosy, że ustawę trzeba będzie złagodzić – informuje "Fakt".

7. Arkadiusz Miętkiewicz zrezygnował z funkcji prezesa Ursusa. Więcej…

8. Saudyjski gigant naftowy Aramco potwierdził w niedzielę swą pierwszą ofertę publiczną, która może być największa na świecie, i która - jak pisze AFP - podkreśla wolę następcy tronu znaczącego przekształcenia gospodarki kraju głęboko zależnego od ropy naftowej.

9. 9,5 proc. - tyle wycisnął w ostatnich 12 miesiącach jeden z funduszy zarządzanych przez PZU wyspecjalizowany w inwestycjach w długoterminowe obligacje skarbowe. Wynik wspomogły decyzje Fedu i EBC, pisze Emil Szweda z portalu obligacje.pl.

10. W nowym tygodniu w centrum uwagi znajdą się dane ze świata. Na GPW nie zabraknie wyników spółek. Zobacz kalendarium>>

Historia

225 lat temu po zdobyciu prawobrzeżnej części Warszawy wojska rosyjskie, dowodzone przez gen. Aleksandra Suworowa, dokonały rzezi jej mieszkańców; liczbę ofiar szacuje się na kilkanaście tysięcy.

130 lat temu w Zakopanem zmarł Tytus Chałubiński, lekarz, przyrodnik, społecznik, jeden z pionierów taternictwa, współzałożyciel Towarzystwa Tatrzańskiego i Muzeum Tatrzańskiego.

71 lat temu przed Rejonowym Sądem Wojskowym w Warszawie rozpoczął się proces działaczy PPS-WRN; wśród oskarżonych był Kazimierz Pużak, więzień carski, wieloletni członek władz PPS, poseł na Sejm (1919-1935), podczas II wojny światowej jeden z przywódców PPS-WRN, od 1944 r. do 1945 r. przewodniczący Rady Jedności Narodowej; aresztowany w marcu 1945 r. przez NKWD i sądzony w Moskwie w procesie przywódców Polskiego Państwa Podziemnego.

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu