To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 10 VII

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Na zamknięciu sesji Dow Jones i S&P500 rosły o prawie 0,5 proc. Nasdaq zyskał 0,6 proc.

Uczestnicy czerwcowego posiedzenia FOMC zdecydowali, że koniec programu zakupu aktywów w ramach ilościowego luzowania polityki pieniężnej nastąpi w październiku, wynika z tzw. minutes FOMC.

Serinus. Poszukiwawczo-wydobywcza firma Jana Kulczyka żyje zgryzotami na Ukrainie i wielkimi nadziejami w Tunezji Więcej w sekcji Premium

Netia. Mennica Polska dokupiła w transakcji pakietowej 2,31 proc. akcji Netii i ma obecnie 12,87 proc. akcji telekomu.

CI Games. Motorem dewelopera ma być „Lords of the Fallen”. Jeśli stanie się hitem, zapewni spółce finansowanie kolejnych produkcji. Więcej w sekcji Premium

Global Energy. Starhedge - taka będzie nowa nazwa spółki, która przez pewien czas nazywała się Global Energy, zdecydowało walne zgromadzenie.

Grupa Azoty. "Parkiet" informuje, że resort skarbu zwrócił się do Komisji Nadzoru Finansowego o podjęcie działań kontrolnych w związku z przejęciem przez rosyjski Acron 20 proc. kapitału tarnowskiej spółki. Poinformował o tym Rafał Baniak, wiceminister skarbu, na posiedzeniu sejmowej Komisji Skarbu Państwa.

Ciech. Spółka ogłosiła ofertę odkupu obligacji, wyemitowanych w 2012 r. i denominowanych w euro. Proponowana cena odkupu to 101 proc. wartości nominalnej, czyli 101 tys. EUR, powiększone o narosłe odsetki. Oferta, dotycząca obligacji, których termin wykupy przypadał na  2019 r. Ich wartość nominalna to 245 mln EUR.

PGNiG. W PGNiG wszczęto spór zbiorowy po tym, jak zarząd odrzucił żądania związków zawodowych. Spór zbiorowy dotyczy niespełnienia żądań strony związkowej w zakresie: przyjęcia wskaźnika przyrostu wynagrodzeń w 2014r. na poziomie 5,59 proc. w skali roku;  wzrostu wartości bonów w skali roku do poziomu 2000 zł; wycofania wypowiedzeń Porozumień dotyczących Premii rocznej z dnia 27 marca 2013 r. oraz 24 czerwca 2013 r.

Neptis. Producent oprogramowania dla kierowców i menedżerów flot samochodowych wchodzi na małą giełdę. Więcej w sekcji Premium© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 10 VII