Trigon sprzedaje kolejne akcje

opublikowano: 17-09-2018, 22:00

Polwax, IMS, Creepy Jar, a także Mex Polska i Synektik — w tych spółkach zaangażowanie ograniczyło Trigon TFI.

Towarzystwo, które znalazło się w wizerunkowym kryzysie w związku z aferą GetBacku, boryka się z odpływami pieniędzy części klientów. Przez ostatnie trzy miesiące wycofali oni 0,9 mld zł, co zmusiło zarządzających do przeglądu portfeli i sprzedaży części akcji. Na pierwszy ogień poszedł pakiet akcji Polwaksu, gdzie udział w kapitale zmniejszono z 8,26 do 4,9 proc. Kolejną ujawnioną transakcją była sprzedaż 1,78 mln akcji firmy IMS, przez co udział spadł z 6,79 do 1,46 proc. Trigon (w imieniu Venture FIZ) sprzedał też część akcji producenta gier Creepy Jar, przez co zaangażowanie spadło poniżej progu 20 proc.

Trigon stopniowo wychodził też z Mex Polska— najpierw poniżej 5 proc. spadł samodzielny udział funduszu Quantum Neutral, a w piątek 14 września podano, że udział wszystkich funduszy towarzystwa w akcjonariacie operatora restauracji zmniejszył się z 7,67 do symbolicznych 0,11 proc.

Poniżej progu 5 proc. spadł również udział w Synektiku. Do tej pory Trigon miał 6,44 proc. akcji producenta i dystrybutora aparatury diagnostycznej. Aktywa Trigon TFI na koniec sierpnia miały wartość 2,6 mld zł. Na podstawie porozumienia ze Skarbiec TFI zarządzanie aktywami pięciu funduszy rynku kapitałowego może zostać powierzone giełdowemu towarzystwu. Ich aktywa na koniec lipca 2018 r. miały wartość 0,6 mld zł.

2,6 mld zł Taką wartość miały aktywa Trigon TFI na koniec sierpnia 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Tfi