Tusk: Gronkiewicz-Waltz odblokuje potencjał stolicy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-09-2006, 13:29

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zaapelował we wtorek do warszawiaków, by decydując o tym kto ma rządzić stolicą wybrali osobę, która "odblokuje potencjał Warszawy". Takie umiejętności - jak podkreślił - ma kandydatka Platformy na fotel w Ratuszu Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zaapelował we wtorek do warszawiaków, by decydując o tym kto ma rządzić stolicą wybrali osobę, która "odblokuje potencjał Warszawy". Takie umiejętności - jak podkreślił - ma kandydatka Platformy na fotel w Ratuszu Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Tusk wręczył posłance PO na wtorkowej konferencji prasowej szablę i tarczę - symbole warszawskiej Syrenki - by jak ona "broniła Warszawy". "Chcę zwrócić się do Warszawiaków: pomóżcie Hannie Gronkiewicz-Waltz obronić Warszawę przed Samoobroną, PiS i LPR (...) Warszawa zasługuje na prezydenta, który odblokuje to miasto o wspaniałym potencjale" - mówił Tusk.

Sama Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że będzie wykorzystywać potencjał stolicy. "Chcę realizować wizję Warszawy Stefana Starzyńskiego, stolicy europejskiej, pełnej inwestycji, otwartej (...), chciałabym by Warszawa przestała być przystankiem z Białegostoku do Dublina, ale miejscem, gdzie Polacy będą chętnie się osiedlać" - mówiła Gronkiewicz-Waltz w hotelu Marriott na Okęciu - z lotniskiem w tle.

Kandydatka PO po raz kolejny zobowiązała się do uczynienia z Warszawy miasta przystępnego, proinwestycyjnego, pięknego, przejezdnego i przyjaznego. Gronkiewicz-Waltz zaproponowała też, że jako prezydent stolicy zasponsoruje dla każdego dziecka w wieku szkolnym tygodniowy wyjazd do innej stolicy europejskiej. Na ten cel chce przeznaczyć z budżetu Warszawy 20 mln złotych. Rodzice, którzy mogliby zapłacić za taki wyjazd, płaciliby 200 złotych, a ci, których nie byłoby na to stać, zostaliby zwolnieni z jakichkolwiek opłat.

Posłanka Platformy chce też stworzyć centrum konferencyjne, którego, jak powiedziała, stolicy bardzo brakuje. Warszawie bardzo brakuje także drugiego lotniska - uważa Gronkiewicz-Waltz. Port lotniczy, który miałby obsługiwać tzw. tanie linie lotnicze, jej zdaniem, mógłby powstać w Modlinie, Mszczonowie lub Sochaczewie.

"To jest wizja do zrealizowania w najbliższych czterech latach. Chciałabym państwa do niej zachęcić" - podsumowała Gronkiewicz- Waltz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Tusk: Gronkiewicz-Waltz odblokuje potencjał stolicy