Tusk: PO podtrzymuje kandydaturę Komorowskiego na marszałka

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-10-2005, 11:28

Platforma Obywatelska podtrzymuje kandydaturę Bronisława Komorowskiego na marszałka Sejmu - poinformował dziennikarzy lider Platformy Donald Tusk po środowym posiedzeniu klubu PO.

Platforma Obywatelska podtrzymuje kandydaturę Bronisława Komorowskiego na marszałka Sejmu - poinformował dziennikarzy lider Platformy Donald Tusk po środowym posiedzeniu klubu PO.

    "Jestem przekonany, że dochodzimy powoli do takiej normalnej sytuacji, w której finałem będzie wybór dziś Bronisława Komorowskiego na marszałka Sejmu. To będzie kolejny krok do tego, aby kontynuować rozmowy o programie rządu i o zrównoważonym partnerskim układzie miedzy PO i PiS" - dodał Tusk.

    Jak podkreślił, wydaje mu się, iż PiS zagłosuje ostatecznie za kandydaturą Komorowskiego.

    "Nie znajduję ciągle powodu, dla którego ta kandydatura miałaby budzić emocje. Szukałem potwierdzenia mojego przekonania u polityków innych klubów parlamentarnych i nigdzie tam Bronisław Komorowski nie budzi negatywnych emocji, ani na lewicy, ani na prawicy,  tylko w PiS" - zaznaczył Tusk.

    Pytany, czy jeśli PiS nie poprze Komorowskiego w głosowaniu, będzie jeszcze możliwa koalicja PiS-PO, odparł, że w takiej sytuacji "usiądziemy i zastanowimy się". 

    Według sekretarza generalnego PO Grzegorza Schetyny, jeśli PiS nie poprze kandydatury Komorowskiego na marszałka Sejmu, będzie to oznaczać, że "nie ma koalicji między PiS a Platformą".

    "W takiej sytuacji PiS zajmie stanowisko, że chce budować inną koalicją" - powiedział Schetyna w środę PAP po posiedzeniu klubu PO. Jak dodał, jest przekonany, że "przyjdzie refleksja i PiS zagłosuje za Komorowskim".

    Prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując całą sytuację wokół wyboru marszałka Sejmu i tworzenia koalicji rządowej, powiedział dziennikarzom w środę w Sejmie, że na razie Platforma testuje PiS.  "My patrzymy na to z coraz większym lękiem, bo jednego w postawie Platformy całkowicie brak: jakiejkolwiek odpowiedzialności za państwo" - ocenił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane