Tuzin olimpijczyków z Danii

DI, PAP
21-01-2014, 08:57

Reprezentacja Danii na zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi składa się z 10 zawodników curlingu, jednego narciarza alpejskiego i jednego biegacza narciarskiego.

Curling, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Curling, fot. Bloomberg

Męska i kobieca drużyna w curlingu mają, zdaniem duńskiego komitetu olimpijskiego, medalowe szanse. W ostatniej chwili do reprezentacji włączono alpejczyka i biegacza ze względu na to, że "nie wypada jechać na zimową olimpiadę bez narciarzy".

"Curling to nasza specjalność i składy drużyn zostały ustalone dużo wcześniej. W weekend dołączyliśmy jednak do reprezentacji dwóch narciarzy" - powiedział kierownik olimpijskiej reprezentacji Danii Morten Rodvwitt.

Podkreślił, że Dania jest dumna z tego, że wysyła narciarzy, lecz oczekiwania, co do ich wyników nie są wysokie, a raczej symboliczne: "naszym olimpijskim celem są dwa miejsca w czołowej szóstce w curlingu. Dla narciarzy wyznaczyliśmy nieco niższe. Martin Moeller powinien zmieścić się w 40. w biegu na 50 kilometrów, a Christoffer Faarup w 50. slalomu".

Ilu olimpijczyków będzie liczyć polska reprezentacja? Dowiemy się we wtorek, ale ma być najliczniejsza od wielu lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Tuzin olimpijczyków z Danii