Twisto wejdzie do bramki PayU

opublikowano: 25-01-2021, 20:00

Fintech, który zabiega o tytuł lidera na rynku „kup teraz, zapłać później”, rozszerza współpracę z liderem płatności online w Polsce.

Przeczytaj tekst i dowiedz się:

  • Jak szybko usługa Twisto pojawi się w PayU
  • Czy współpraca zagwarantuje spółce pierwsze miejsce w Polsce
  • Z kim konkuruje Twisto
Silne ramię:
Silne ramię:
Twisto, którym kieruje Michal Smida, oprócz solidnego zastrzyku kapitału w zamkniętej niedawno rundzie B pozyskało także branżowego inwestora. Mowa o australijskiej firmie ZIP, która chce dzielić się z fintechem doświadczeniami, aby jeszcze mocniej przyspieszyć jego rozwój.

Dwa tygodnie temu Twisto, czyli fintech działający w obszarze płatności odroczonych („kup teraz, zapłać później“ lub „buy now, pay later“), ogłosił, że pozyskał 16 mln EUR finansowania, które przeznaczy na rozwój na dotychczasowych rynkach: polskim i czeskim oraz na dalszą ekspansję zagranicą. Idąc za ciosem, właśnie zapowiada, że wciągu kilku najbliższych tygodni zaoferuje płatności odroczone w bramce płatniczej PayU, z której korzystają tysiące e-sklepów w Polsce (operator nie ujawnia dokładnie liczby podmiotów, z którymi współpracuje).

Mariaż liderów

PayU jest wiodącym dostawcą rozwiązań płatniczych online dla e-biznesów nad Wisłą, który posiada lokalne oddziały w Azji, Europie Środkowo-Wschodniej, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jego system płatności wybiera 53 proc. polskich klientów e-sklepów— wynika z raportu eCommerce 2020 Izby Gospodarki Elektronicznej. PayU jest też najczęściej wybieranym integratorem płatności wśród małych i średnich firm , działających w branży e-commerce (54 proc. według badania eGazele Biznesu 2020).

Od lutego 2020 r. PayU udostępnia usługę Twisto Pay jako jedną z metod płatności w sklepach internetowych w Czechach.

— Kolejny etap współpracy z PayU to bardzo ważny krok w budowaniu przez Twisto pozycji lidera odroczonych płatności w Polsce i regionie CE. Istotnie powiększamy bazę sklepów partnerskich, stając się numerem jeden pod względem liczby akceptantów na naszym rynku — mówi Adam Miziołek, odpowiedzialny za rozwój Twisto w Polsce.

Fintech o palmę pierwszeństwa na tym młodym i obiecującym rynku (jego wartość szacuje się na około 1 mld zł) ściga się z PayPo, które współpracuje m.in. z Przelewami24, czyli konkurentem PayU. Ponadto na naszym rynku płatności odroczone oferuje także Aiqlabs, Allegro Pay (w ramach własnej platformy transakcyjnej), Revo Technologies. Sił na tym polu — we współpracy firmą z Blue Media — próbuje też Smartney. To polska firma pożyczkowa, należąca do francuskiego Oney Banku.

Smartney również współpracuje z PayU od października zeszłego roku, ale jak na razie tylko w zakresie udzielania finansowania na zakup samochodu poprzez platformę Otomoto.

Stymulacja e-zakupów

Nie tylko Twisto czerpie korzyści ze współpracy z PayU. Możliwość przesunięcia zapłaty nawet o kilkadziesiąt dni od momentu dokonania transakcji sprawia, że klienci e-sklepów wydają więcej na zakupy. Z doświadczeń Twisto wynika, że realizują zamówienia o wartości 51 proc. wyższej niż przy klasycznych metodach płatniczych (np. przelew lub karta). Ponadto płatności odroczone – według danych Twisto - zwiększają wskaźnik konwersji średnio o 12 proc., a także budują lojalność kupującego wobec sklepu, co przekłada się na częstsze zakupy.

PayU miało już w ofercie usługę płatności odroczonych, świadczoną przez Monedo. To pożyczkowy fintech, który nie przetrwał próby pandemii. Lukę po nim na polskim rynku wypełni Twisto.

Zakres usług płatniczych oferowanych przez PayU obejmuje oprócz płatności odroczonych m.in.: płatności jednym kliknięciem, płatności mobilne, całkowicie online-owe raty, płatności odnawialne (subskrypcyjne), portfele elektroniczne takie jak Google Pay, Apple Pay, Click to pay, MasterPass, a także Blik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane