Ubezpieczyciel przejmie odpowiedzialność za powrót klientów Fisher Polska

(Tadeusz Stasiuk)
26-10-2006, 16:40

Odpowiedzialność finansową za powrót do kraju klientów biura podróży Fisher Polska, które zbankrutowało, przejmie firma ubezpieczeniowa Signal Iduna - poinformowała w czwartek PAP rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Marta Milewska.

Odpowiedzialność finansową za powrót do kraju klientów biura podróży Fisher Polska, które zbankrutowało, przejmie firma ubezpieczeniowa Signal Iduna - poinformowała w czwartek PAP rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Marta Milewska.

Jak wyjaśniła, powrót tych turystów - w sumie ok. 100 osób - będzie zorganizowany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, który zawarł porozumienie z firmą ubezpieczeniową Signal Iduna.

Dodała, że turyści, którzy skorzystali z usług biura Fisher Polska, przebywają obecnie w Egipcie, Maroku i na Wyspach Kanaryjskich. Według niej, w czwartek mają wrócić do kraju turyści z Egiptu oraz Wysp Kanaryjskich. W najbliższym czasie zaplanowano powrót kolejnych 48 turystów.

Milewska powiedziała, że biuro turystyczne Fischer Polska poinformowało w środę marszałka o utracie płynności finansowej. Spółka nie posiada środków finansowych na opłacenie biletów powrotnych dla turystów. Nie jest też w stanie zagwarantować zwrotu pieniędzy osobom, które z powodu upadłości biura nie wyjechały na opłacone wycieczki.

Biuro turystyczne Fischer Polska posiada wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego oraz aktualną gwarancję ubezpieczeniową Signal Iduna. Z gwarancji w pierwszej kolejności zostaną pokryte koszty związane z powrotem do kraju 100 osób.

Wszyscy klienci poszkodowani w wyniku ogłoszenia upadłości przez firmę Fisher, mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu (22) 597-95-41.

To już kolejne bankructwo biura podróży w ostatnich tygodniach. Pod koniec września upadłość ogłosiło toruńskie biuro Open Travel. Operację powrotu turystów do kraju zorganizowały wówczas dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: radomska filia Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń SA (PTU) oraz Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń SA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ubezpieczyciel przejmie odpowiedzialność za powrót klientów Fisher Polska