UBS Warburg rekomenduje: KUPUJ BZ WBK, TRZYMAJ BPH PBK i REDUKUJ BRE

Przemek Barankiewicz
05-09-2002, 14:02

W raportach z 29 sierpnia bank UBS Warburg podwyższył rekomendacje dla BPH PBK i BZ WBK. Jednocześnie analitycy zredukowali ocenę i cenę docelową akcji BRE.

Bank podwyższył rekomendację dla BPH PBK do TRZYMAJ ze SPRZEDAJ, ale obniżył cenę docelową akcji z 245 do 220 zł. Rewizję spowodowała korekta prognoz wyników spółki.

- Na podstawie ostrożnych założeń makroekonomicznych oraz założeń dotyczących sektora bankowego, obniżamy naszą prognozę przychodów bardziej niż naszą prognozę kosztów. W wyniku tego, redukujemy nasza prognozę zysku na lata 2002-2004 odpowiednio o 17, 14 i 15 procent – wynika z raportu.

Rekomendację podniesiono z powodu ostatniej przeceny BPH PBK na GPW. Zdaniem UBS, w tym roku krakowski bank zarobi 273 mln zł.

UBS Warburg nie wierzy w wypracowanie zysku netto w tym roku przez BRE . Dlatego obniżył rekomendację dla spółki z TRZYMAJ do REDUKUJ. Drastycznie zmniejszono również cenę docelową – z 136 do 85 zł.

- Planowane transakcje raczej nie dojdą do skutku, wartość udziałów w poszczególnych spółkach spada, program zwolnień pracowniczych zwiększy koszty w drugim półroczu, a ciężka sytuacja w gospodarce oddziałuje na podstawową działalność banku i wysokość rezerw - napisali analitycy UBS Warburg.

Rekomendacja dla BZ WBK została podniesiona z TRZYMAJ do KUPUJ, a cena docelowa z 73 do 77 zł. To efekt dobrych wyników II kwartału i niezłych perspektyw.

- Nasza prognoza zysku netto na 2002 rok na poziomie 319 mln zł jest wciąż osiągalna. Oznacza to, że BZ WBK jest jedynym polskim bankiem, dla którego nie musimy obniżać prognozy zysków na ten rok - napisali analitycy.

W II kwartale BZ WBK miał 73 mln zł zysku netto, czyli znacznie powyżej rynkowych oczekiwań.

- BZ WBK jest naszym ulubionym giełdowym bankiem w Polsce – konkluduje raport.

Przed godz. 14 GPW wyceniała akcje BZ WBK na 60,3 zł. Za akcję BRE płacono 76,4 zł, a papiery BPH PBK wyceniano na 211 zł.

ONO, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / UBS Warburg rekomenduje: KUPUJ BZ WBK, TRZYMAJ BPH PBK i REDUKUJ BRE