Uzdrowisko Supraśl zaprasza inwestorów

  • Materiał partnera
opublikowano: 22-04-2021, 12:10

Supraśl, miejscowość uzdrowiskowa na Podlasiu o ponad 500-letniej historii, zaprasza inwestorów, którzy wraz z miastem będą rozwijali potencjał turystyczny uzdrowiska.

W tym celu został rozpisany przetarg ustny nieograniczony na oddanie w użytkowanie wieczyste na 99 lat niezabudowanej nieruchomości o powierzchni 0,4108 ha położonej przy ul. Uroczysko Pustelnia w Supraślu.

Supraśl jest jednym z najbardziej przyjaznych miejsc pod inwestycje uzdrowiskowe w Polsce. Położony jest na polanie Puszczy Knyszyńskiej i posiada lecznicze borowiny. Znajdują się tam instytucje kultury, zabytki, wiele hoteli i dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna.

Przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste na 99 lat działki nr 761/3 o powierzchni 0,4108 ha odbędzie się 18 maja 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Supraślu. Osoby chcące wziąć udział w licytacji proszone są o wpłacenie wadium w kwocie 40 tys. PLN do 12 maja 2021 r. na rachunek podany w ogłoszeniu o przetargu. Cena wywoławcza to 400 tys. PLN. Koszt pierwszej opłaty za oddanie w użytkowanie wieczyste wynosi 25 proc. wylicytowanej ceny płatne przed podpisaniem aktu notarialnego. Opłaty roczne w wysokości 3 proc. będą płatne do 31 marca każdego roku. Działka przeznaczona jest pod zabudowę zakładu lecznictwa uzdrowiskowego, który powinien powstać do trzech lat od oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste.

Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Supraślu przy ul. J. Piłsudskiego 58 oraz pod nr. telefonu: 85 713 27 29.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane